Мінекономрозвитку Україна пропонує відмінити мінімальні ціни на цукор - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Мінекономрозвитку Україна пропонує відмінити мінімальні ціни на цукор

Міністерство економіки та розвитку Україні розробило законопроект, що передбачає скасування мінімальних цін на цукор і цукровий буряк. Відповідно до законопроекту, текст якого розміщений на сайті міністерства, пропонується внести відповідні зміни до Закону "Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру".

Автори проекту нагадують, що названим законом передбачений механізм встановлення мінімальних рівнів цін на цукровий буряк і цукор, нижче яких суб'єкти підприємницької діяльності не мають права реалізовувати зазначену продукцію на внутрішньому ринку. Законом також передбачено, що у разі реалізації цукру, за цінами нижче встановленої мінімальної ціни, з суб'єкта підприємницької діяльності стягується штраф у розмірі подвійної вартості цукру, реалізація якого здійснюється з порушенням встановленого порядку.

Введення вищевказаної норми в 1999 р., відзначають розробники документа, мало на меті, в умовах, коли вітчизняне виробництво цукру перевищувало потребу внутрішнього ринку, забезпечити товаровиробникам прибутковість. Однак, як показує практика, такий механізм виявився недієвим - ціна на ринку цукру формувалася під впливом попиту та пропозиції.

"На сьогодні існування норми про обов'язкову реалізації цукру з адміністративно встановленими цінами створює для виробників ускладнення при його реалізації, стримує підприємницьку ініціативу і обмежує конкуренцію на ринку цукру", - стверджують автори законопроекту.

Крім того, нагадують вони, в 2005 р. набрав чинності Закон України "Про державну підтримку сільського господарства України", яким введено ринковий механізм регулювання цін на об'єкти державного цінового регулювання, до яких відноситься також і цукор з цукрового буряка. Суть такого механізму полягає у підтримці рівня цін на внутрішньому ринку в межах встановленого цінового діапазону шляхом здійснення аграрних інтервенцій.

http://www.proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини