Україна: озимі культури не готові до сильних морозів - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Україна: озимі культури не готові до сильних морозів

Значна частина посівів озимих культур в Україні не готова до суворих морозів. Про це сказала начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Т. Адаменко.

За її словами, потужний антициклон до 10 лютого 2012 р. буде визначати погоду в Україні та Росії. Це означає, що найближчим часом нас очікує ясна і морозна погода. "Ми чудово пам'ятаємо, в яких жахливих умовах відбувалася вегетація озимих. Стан озимих культур не готове до такого похолодання. Треба оцінити температуру самого грунту", - підкреслила Т. Адаменко.

За її словами, стійкий сніговий покрив - це просто подарунок для наших посівів. І все ж 30-35% площі з озимими експерти оцінюють як недостатньо засніжену.

"Сьогодні 30-35% площ з озимими культурами ми оцінюємо як недостатньо вкриті снігом. Це ті площі, які можуть загинути при таких (критичних) зниженнях температури", - сказала вона. За даними Гідрометцентру, станом на 30 січня ц.р. висота снігового покриву не досягає 10 см в окремих районах Херсонської, Миколаївської, Одеської, Донецької, Луганської, Сумської, Харківської, Дніпропетровської та Вінницькій областях, а також у Криму.

Т. Адаменко зазначила, що випали в другій половині січня ц.р. на решті території країни опади дозволили сформуватися достатньому сніговому покриві на рівні понад 10 см і стали чинником, який дозволить посівам зберегтися. "Якби не було снігопадів, хуртовин, ми б мали зовсім іншу картину (можливої ​​загибелі озимих)", - сказала вона.

"Я вважаю, що МінАПіП говорить правильні речі про можливу необхідність пересіяти навесні близько 50% площ зернових. Але це можна буде оцінити вже після періоду вегетації, десь на початку березня", - підкреслила вона.

http://www.proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини