Україна зняла заборону на імпорт рослинної продукції з Туреччини - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Україна зняла заборону на імпорт рослинної продукції з Туреччини

Поставки турецької рослинної продукції в Україна відновлені. Про це в ході конференції повідомив завідувач відділом внутрішнього карантину, державний інспектор з карантину рослин Укрголовдержкарантину В. Чайковський, передає прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України.

Як зазначається, після виконання країною-імпортером відповідних фітосанітарних вимог, Туреччина вже не є країною з високим фітосанітарним ризиком для України.

"Згідно фітосанітарного стану Туреччини, на її території існує ряд карантинних організмів, які є небезпечними для здоров'я вітчизняних рослин. Так, в 2010 р. у зв'язку з частим виявленням карантинного організму - картопляної молі - і неодноразовим порушенням міжнародних і національних фітосанітарних вимог при імпорті пасльонових культур з Туреччини, на їх ввезення була введена заборона ", - повідомив В. Чайковський.

У 2010 і 2011 рр.. в продуктах рослинного походження, які імпортувалися з Туреччини в Україну, були виявлені карантинні організми. В результаті Україна була введена заборона на ввезення продовольства з Туреччини.

Після проведення ряду фітосанітарних процедур, в грудні минулого року між Україною і Туреччиною було укладено угоду і знято заборону на ввезення пасльонових. Втім, незабаром карантинні організми були виявлені в турецьких цитрусових.

«У цитрусових, які імпортувалися з Туреччини на територію України, тричі в минулому році державні інспектори з карантину рослин виявляли середземноморську плодову муху, яка є небезпечним карантинними шкідником. В усіх випадках були прийняті відповідні фітосанітарні заходи по знезараженню методом рефрижерації», - повідомив В. Чайковський.

З метою попередження таких випадків в Туреччину було надіслано нотіфікаціонное повідомлення про невідповідність фітосанітарних заходів у відповідності з Міжнародним стандартом # 13.

"Зараз ситуація нормалізувалася, і поки що такі випадки не повторювалися, тому заборона української сторони щодо ввезення продовольства рослинного походження з Туреччини поки знято", - додав державний інспектор з карантину рослин.

http://www.proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини