Чи виконає України плани з експорту зернових? - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Чи виконає України плани з експорту зернових?

Через систематичної нестачі вагонів Україні може не виконати заявлені плани з експорту 26-27 млн. т зернових в цьому маркетинговому році.

Про це заявив гендиректор Української зернової асоціації (УЗА) Володимир Клименко."При оборотності вагонів у сім-вісім днів, як декларує Укрзалізниця, нинішнього парку повинно вистачати для перевезення до 2,8 млн. т зернових на місяць. Але компаніям повідомляють, що зерновозів немає в наявності, тому вдається перевозити тільки 2 млн. т в місяць. Такими темпами до кінця маркетингового року ми зможемо вивести лише 21 млн. т ", - заявив Клименко. Він також підкреслив, що якщо Укрзалізниця (УЗ) не збільшить парк зерновозів, через кілька років продукцію нічим буде вивозити.

Як пише Коммерсант-Україна в матеріалі "Вагонні суперечки", в УЗ впевнені, що вагонів достатньо. "Наш парк складає 11 тис. одиниць, і ми не плануємо його нарощувати - цієї кількості достатньо для врожаю, який збирається в Україну. Проблема в неефективному використанні вагонів зернотрейдерами і експедиторами", - вважають у прес-службі УЗ.

Зернотрейдери звертають увагу на те, що окремі компанії отримували вагони в строк. Володимир Клименко розповів, що в грудні торговий підрозділ компанії Хліб Інвестбуд отримало переважне право на отримання зерновозів від УЗ. За його словами, ряд зернотрейдерів визнали такі заходи антиконкурентними і готують звернення до суду по даному факту.

Але в УЗ заявляють, що такі накази - звичайна практика. "Якщо зернотрейдеру терміново потрібні додаткові зерновози, ми йдемо назустріч і за допомогою таких наказів шукаємо йому вагони, - пояснили в прес-службі УЗ. - У грудні накази були і по інших компаніях".

У майбутньому правила роботи УЗ з зернотрейдерами може принципово змінитися. З 1 січня УЗ проводить реорганізацію структури вантажних перевезень, у рамках якої її вантажні вагони повинні будуть змінити юридичний статус з інвентарного на власний, переходячи таким чином на баланс державних вагоноремонтних заводів. Фактично зернотрейдерам потрібно готуватися до закупівлі власних вагонів, вважає Клименко.

http://ukrapk.com/


Новини України
Останні новини