Російських чиновників не перестає турбувати якість українського сиру - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Російських чиновників не перестає турбувати якість українського сиру

Сирний питання ніяк не владнається. Росія як і раніше проявляє невдоволення з приводу якості українського продукту, проте, так і не надавши жодних висновків про дослідження. На цей раз глава Росспоживнагляду Г. Онищенко заявляє про можливість введення заборони на ввезення українського сиру в Російську Федерацію після наступної перевірки.

"Наступна операція перевірок, яка зараз збирається в Росії, призведе до того, що ми від попереджень перейдемо до конкретних дій - заборонимо ввіз або вилучимо продукцію з обороту", - сказав Г. Онищенко. Він зазначив, що Міністерство сільського господарства Україна обіцяло почати експертні переговори, але поки їх немає, пише ІА "Економічні вісті".

За словами Г. Онищенко, все до єдиного зразки українських сирів, відібраних в Москві, містять пальмове масло, при цьому інформації на упаковці про це немає. "Це дає нам право вилучати з обороту, заарештовувати, якщо становище не виправиться", - підкреслив глава Росспоживнагляду.

Він пояснив, що, якщо сир містить не тваринний жир, а рослинний, наприклад, пальмова олія, то це вже не сир, а сирний продукт, і ціна його повинна бути набагато нижче - за собівартістю такий продукт на 30% дешевше.

Між тим, в "Молочному Альянсі", чия продукція була віднесена Роспотребнадзором в чорний список, повідомили, що вся продукція власного виробництва, яка експортується в Російську Федерацію, сертифікована російським органом по сертифікації ФГБУ Брянської міжобласний ветеринарної лабораторії після проведених досліджень. Компанія "Мілкіленд" також заявила, що висновки Росспоживнагляду щодо наявності в сирах, зроблених на підприємствах групи, рослинних жирів не відповідають дійсності. "Ми готові взяти участь в будь-якому відкритому, прозорому і публічному дослідженні продукції нашої компанії", - запевнив голова ради директорів "Мілкіленд" А. Юркевич.

Чиновники також оскаржують висловлювання Г. Онищенко. "Українська молочна продукція, в тому числі і сири, є високоякісною і визнається на всіх ринках колишнього Радянського Союзу. Більш того, сир вітчизняних виробників експортується в багато країн світу, а деякі торговельні марки навіть займають почесні місця в структурі експортованих сирів", - заявив голова Госветерінарной та фітосанітарної служби України І. Бісюк.

"РФ не має достатньо законних підстав для обмеження імпорту молочної та сирної продукції з України. Так, аргументами на користь заборони на ввезення можуть стати результати експертизи, які свідчать про невідповідність цих продуктів фітосанітарним нормам. Однак, навіть якщо за результатами перевірки якість сирів українського виробництва виявиться нижче, ніж російської продукції, цього буде недостатньо для введення обмежень ", - вважає партнер міжнародної ЮК AstapovLawyers О. Мальський.

За його словами, спочатку Росспоживнагляд повинен буде довести, що вживання українських сирів може привести до негативних наслідків для здоров'я громадян. Ці докази також повинні грунтуватися на наукових фактах. Якщо ж у ході експертизи з'ясується, що якість російської та української молочної продукції схоже, можна зробити висновок, що захід щодо обмеження імпорту є виключно дискримінаційною.

http://proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини