Виробники ранніх овочів не розраховують на великий прибуток від продажу своєї с / г продукції в 2012 р. - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Виробники ранніх овочів не розраховують на великий прибуток від продажу своєї с / г продукції в 2012 р.

Як пише ІА "Дело", ситуація, що склалася сьогодні з українським "борщового набору", не додає оптимізму виробникам ранніх овочів - вся проблема в дуже низьких цінах. За оцінками експертів, обсяг ринку ранніх овочів, включаючи продукцію з промислових теплиць, становить близько 300 тис. т, що в грошовому еквіваленті оцінюється приблизно в $ 400 млн.

"Ранні овочі - це перші гроші, які отримує аграрій в сезоні. Для багатьох це буде як ковток повітря після провального нинішнього сезону. Основний асортимент: огірки, томати, картопля, капуста, редис, морква, буряк. І якщо виробникам таких продуктів, як огірок, томат, редис, особливо немає про що турбуватися, то виробникам ранньої капусти, картоплі, моркви, буряка є над чим поміркувати. Тому що ціни на продукцію минулого сезону занадто низькі, і навесні вони вище не стануть, занадто великі залишки і практично відсутній попит ", - стверджує експерт плодоовочевого ринку І. Стрелюк.

За його словами, в сезоні 2011 р. ціни на "борщовий набір" у весняний період були в середньому 9-11 грн. Тому, коли з'явилася перша молода картопля, капуста, морква за ціною 12-14 грн., Споживач особливо різницю не відчув.

"А якщо в цьому сезоні" борщовий набір "коштує 0,8-1,5 грн., А ранні овочі будуть коштувати в ціновому діапазоні 10-14 грн., Як на це відреагує споживач? Чи буде він психологічно готовий купувати в обсязі ранню продукцію? ", - додає А. Стрелюк.

Слід зазначити, що минулий рік був урожайний на капусту і картоплю. До того ж, наприклад, капуста роком раніше була дуже дорога, і тому багато фермерів засадили свої поля цією культурою, з розрахунком непогано заробити. Але капусту, яка в 2010-2011 маркетинговому році коштувала до 15 грн. / Кг, фермери були змушені здавати по 60 коп. / Кг.

За повідомленням Держстату, за січень 2012 овочі та фрукти подорожчали на 3,6% і 2,4%.

http://proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини