Україна: третина перевірених у 2011 р. молокопродуктів були відбраковані і зняті з реалізації - Госпотребінспекція - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
  • Головна
  • ::
  • Новини
  • ::
  • Новини України
  • ::
  • Україна: третина перевірених у 2011 р. молокопродуктів були відбраковані і зняті з реалізації - Госпотребінспекція
Курсы НБУ на сегодня

Україна: третина перевірених у 2011 р. молокопродуктів були відбраковані і зняті з реалізації - Госпотребінспекція

Як пише ІА "Дело", з 335 т молокопродуктів, перевірених в Україну в 2011 р., було забраковано близько третини. Про це повідомив виконуючий обов'язки начальника відділу Департаменту споживчої політики та реклами Державної інспекції України по захисту прав споживачів О. Кобельков. "У 2011 р. було перевірено 335 т молокопродуктів. Забраковано та знято з реалізації 30% від них", - сказав він.

Незважаючи на вражаючий обсяг відбракованих зразків, лише незначна їх кількість була знята з реалізації з причин, пов'язаних з якістю продукту.

"Незважаючи на велику питому вагу, ми не можемо сказати, що ці продукти були небезпечними для споживача або неякісні. Наприклад, за відсутності документів на продукт закон вимагає від нас зняти його з реалізації. Але що такий продукт небезпечний - ми не можемо такого сказати" , - говорить О. Кобельков.

За даними Госпотребінспекціі, порушення розподілилися наступним чином: 65% було відбраковано через відсутність супровідних документів щодо якості та безпеки; 32% - через відсутність повної інформації про товар; 5% - закінчення терміну придатності; 7% - невідповідність нормативним документам (у тому числі за показниками якості).

При цьому, як зазначає О. Кобельков, з цих останніх 7% левова частка порушень припала на завищення відсотка жирності в молочній продукції. "Тобто на маркуванні написано 21% жирності, а експертиза виявила, що реально там 19,5%", - кажуть у Держспоживстандарті.

У відомстві визнають - випадки наявності у молочній продукції немолочного жиру також виявлялися, але вони не носили масового характеру. "За всіма цими випадками Госпотребінспекція миттєво реагувала. Ми направили виробникам офіційні повідомлення про те, що ми маємо до них претензії і що вони перебувають під особливим контролем, - пояснив О. Кобельков. - Я можу констатувати, що після нашого втручання ситуація з молочними продуктами на порядок покращилася ".

Як раніше повідомлялося, Роспотребнадзор пред'явив претензії до якості українського сиру, який надходить на російський ринок. За словами глави відомства Г. Онищенко, все до єдиного зразки українських сирів, відібрані в Москві, містять пальмове масло, при цьому інформації на упаковці про це немає.

Минулого тижня було введено заборону на реалізацію в Росії сиру трьох українських виробників. Планується, що Роспотрбнадзор ще раз перевірить українські заводи, після чого буде вирішуватися питання про відновлення поставок.

http://proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини