Держпідтримка в Україну буде виділятися виключно фермерам і одноосібникам - Н. Присяжнюк - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Держпідтримка в Україну буде виділятися виключно фермерам і одноосібникам - Н. Присяжнюк

На аграрному ринку Україна пріоритетне право на держпідтримку матимуть компанії, що обробляють відносно невеликі площі с / г земель - фермери і селяни-одноосібники. Переорієнтувати, таким чином, систему держпідтримки планується вже цього року, заявив міністр аграрної політики і продовольства М. Присяжнюк.

"У нас на сьогоднішній день розвинулося три форми господарювання в аграрному секторі. Це великотоварні підприємства, фермерські господарства та одноосібні селянські господарства, - перерахував міністр. - Моя особиста позиція - ми не будемо руйнувати жодну з цих форм. Але держава, і ми на цьому наполягаємо, практично всю державну підтримку, яка буде виділятися в 2012 р. з бюджету, направить на фермерів, колективні господарства і одноосібників ". Міністр підкреслив, що така позиція знайшла підтримку в уряді.

Як повідомлялося раніше, чиновники планують виключити великі аграрні холдинги з переліку юросіб, які мають право на отримання дотацій. "Ми впевнені, що підтримку держава повинна зосереджувати на невеликих аграрних господарствах, розвивати фермерство", - сказав заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин С. Терещук. За його словами, великі аграрні структури в меншій мірі потребують держпідтримки й здатні "вижити самостійно", в той час як зараз вони претендують на бюджетні кошти нарівні з невеликими фермерами.

Критерії, за якими буде визначатися, чи достатньо мало сільгосппідприємство, для того щоб претендувати на держпідтримку, ще обговорюються. "Або площа земель в оренду, можливо, оборот. Поки працюємо над цим", - пояснив С. Терещук.

http://proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини