Експорт зерна з України ускладнений через несприятливі погодні умови - С. Кваша - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Експорт зерна з України ускладнений через несприятливі погодні умови - С. Кваша

Експорт зерна з України ускладнений через несприятливі погодні умови. Про це повідомив директор департаменту аграрних ринків Міністерства аграрної політики і продовольства С. Кваша 14 лютого 2012

"Експорт іде абсолютно повільними темпами. Там, де раніше суду могли заходити по всій ширині фарватеру, зараз вони йдуть по дорозі, пробитою криголамом", - сказав він. За словами С. Кваші, складна ситуація спостерігається не тільки в портах, а й у роботі лінійних елеваторів, а також автомобільного та залізничного транспорту.

"Темпи відвантаження зерна за системою лінійних елеваторів у зв'язку з кліматичними умовами, роботою автомобільного та залізничного транспорту сповільнилися", - додав він.

За даними директора департаменту, Україні за 10 днів лютого експортувала 430 тис. т зерна, в тому числі 414 тис. т кукурудзи, 11 тис. т пшениці, тоді як в цілому за січень експорт склав 1,92 млн. т зерна.

"Це означає, що витримати січневі темпи експорту нам не вдасться в силу природно-кліматичних обставин", - зазначив С. Кваша. Він також повідомив, що в даний час запаси зерна в портових елеваторах країни складають близько 1,2 млн. тонн.

Директор департаменту також повідомив агентству, що Україні з початку поточного маркетингового року (МГ, липень - червень) станом на 10 лютого експортувала 11,76 млн. т зерна, що на 4,49 млн. т більше порівняно з аналогічним періодом 2010 / 11 МР.

За словами С. Кваші, в тому числі, експорт пшениці за цей період склав 2,96 млн. т (1,64 млн. т продовольчої і 1,32 млн. т фуражної), ячменю - 1,94 млн. т, кукурудзи - 6,75 млн. т і ріпаку - 0,93 тис. т.

Раніше МінАПіП прогнозував експорт зерна з України в 2011/12 МР в обсязі 26 млн. т. Однак пізніше міністр аграрної політики і продовольства М. Присяжнюк заявив, що з урахуванням вже поставлених обсягів зерна його експорт буде меншим. При цьому він висловив сподівання, що до кінця поточного МГ України щомісяця буде поставляти на зовнішні ринки 2 млн. т.

Україні, за попередніми даними Держстату, в 2011 р. зібрала 56,7 млн. т зерна, що на 44,3% більше в порівнянні з 2010 р.

http://proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини