МінАПіП Україна: держпідтримка буде виділятися виключно фермерам і одноосібникам - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

МінАПіП Україна: держпідтримка буде виділятися виключно фермерам і одноосібникам

Українське сільське господарство, без урахування дотацій, є одним з найбільш рентабельних серед сусідніх країн та Європейського Союзу. І головна заслуга в цьому - вітчизняних фермерів-одноосібників. Про це, як повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики і продовольства, 14 лютого 2012 заявив глава міністерства Н. Присяжнюк.

За словами міністра, за минулий 2011 агропромисловому комплексу України вдалося збільшити обсяги зовнішньої торгівлі та розширити географію міжнародних відносин.

"В минулому році в країни Європейського Союзу Україні експортувала сільськогосподарської продукції на суму $ 2,8 млрд., з яких зерно склало лише 30%. А зовнішньоторговельний експортний баланс з Росією у нас склав $ 3,5 млрд. Це говорить про те, що наша продукція користується попитом, завойовує зовнішні ринки, і ми повинні продовжувати працювати в цьому ж напрямі ", - зазначив міністр.

Такі високі експортні показники, вважає Н. Присяжнюк, Україна вдається досягати саме завдяки одноосібникам і фермерським господарствам.

На аграрному ринку Україна пріоритетне право на держпідтримку матимуть компанії, що обробляють відносно невеликі площі сільгоспземель - фермери і селяни-одноосібники.

Переорієнтувати таким чином систему держпідтримки планується вже цього року, заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк. "У нас на сьогоднішній день розвинулося три форми господарювання в аграрному секторі. Це великотоварні підприємства, фермерські господарства та одноосібні селянські господарства, - перерахував міністр. - Моя особиста позиція - ми не будемо руйнувати жодну з цих форм. Але держава, і ми на цьому наполягаємо, практично всю державну підтримку, яка буде виділятися в 2012 році з бюджету, направить на фермерів, колективні господарства і одноосібників ".

Міністр підкреслив, що така позиція знайшла підтримку в уряді.

Як повідомлялося раніше, чиновники планують виключити великі аграрні холдинги з переліку юросіб, які мають право на отримання дотацій. "Ми впевнені, що підтримку держава повинна зосереджувати на невеликих аграрних господарствах, розвивати фермерство", - сказав заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Сергій Терещук. За його словами, великі аграрні структури в меншій мірі потребують держпідтримки й здатні "вижити самостійно", в той час як зараз вони претендують на бюджетні кошти нарівні з невеликими фермерами. Критерії, за якими буде визначатися, чи достатньо мало сільгосппідприємство, щоб претендувати на держпідтримку, ще обговорюються. "Або площа земель в оренду, можливо, оборот. Поки працюємо над цим", - пояснив Сергій Терещук

http://proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини