Закон про землю порушує конституцію - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Закон про землю порушує конституцію

Закон про землю порушує конституцію

Закон про ринок землі, який готується до розгляду в парламенті в другому читанні, може спровокувати земельну корупцію в Україну.

Юристи головного юридичного управління Верховної Ради критикують відповідний законопроект і називають його антиконституційним, передає Deutsche Welle. Цю думку підтверджує, зокрема, експерт Української аграрної конфедерації Олександр Поліводський, який брав участь у розробці законопроекту про ринок землі. За його словами, всі земельні операції будуть проходити через руки чиновників.

"Зауважень до документа багато. Він не спрощує операції з землею, а, навпаки, ускладнює. Тут присутня корупційна складова. Також не врегульовано питання із земельною банком", - сказав Поліводський у коментарі DW.

За його словами, в такому вигляді закон про ринок землі - неприйнятний, його потрібно повторно розробляти "в непередвіборчій період".

Разом з тим, експерт переконаний, що цей закон необхідний Україні.

Зате експерт Земельного союзу України Микола Кобець переконаний, що влада не зважиться приймати закон про ринок землі напередодні виборів, оскільки в парламенті є сильне лобі проти його прийняття.

"Великий ризик для влади зараз проштовхувати цей закон, оскільки він б'є боляче по великих агрохолдингах", - відзначає Кобець.

На його думку, зараз депутатам слід виділити з цього закону розділ про проведення аукціонів на право оренди на землю.

Так, за твердженням експерта, оренда землі є єдиним істотним механізмом наповнення місцевих бюджетів. Реалізація права оренди через аукціон збільшила б надходження до цих бюджетів.

"Закон не приймуть до виборів, і можливість нормально заробляти на оренді землі буде заблокована", - сказав Кобець в коментарі DW.

http://ukrapk.com/


Новини України
Останні новини