КМУ виділив 50 млн. грн. на здешевлення електроенергії для зрошення земель - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

КМУ виділив 50 млн. грн. на здешевлення електроенергії для зрошення земель

У 2012 р. Міністерство аграрної політики і продовольства Україні приділить особливу увагу відновленню мережі зрошення земель. Держава вже виділив кошти на здешевлення електроенергії для штучного зрошення угідь. А незабаром відомство розробить і впровадить глобальну програму покращення агрохімічних властивостей грунтів та відновлення їх родючості. Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства М. Присяжнюк, передає прес-служба відомства.

"Сьогодні МінАПіП ініціює зміни в закон" Про меліорацію земель ", який дасть можливість заробити системі зрошення та її зможуть використовувати всі пайовики. Після цього ми будемо розробляти і проводити більш глобальну програму", - повідомив міністр аграрної політики і продовольства М. Присяжнюк.

Керівник відомства також зазначає, що у зв'язку з швидким і непрофесійним розпаюванням земель, зрошення не відбувається на значних територіях.

"Через такий розпаювання сьогодні виникли складності - пайовики володіють землею, межкоммунальние мережі належать державі, а мережі зрошення на території паїв знаходяться у власності місцевих рад. І вийшло, що ряд розірваний", - зазначив міністр.

На сьогодні не зрошується 2,5 млн. га гектарів, що підлягають штучному зрошенню. "Ми розуміємо, наскільки ці землі будуть ефективні, якщо вони будуть зрошуватися. Це дозволить не тільки зменшити залежність сільськогосподарського виробництва від несприятливих погодних умов, але і підвищити продуктивність земель", - підкреслив М. Присяжнюк.

У 2012 р. державним бюджетом передбачено 50 млн. грн. на здешевлення електроенергії для земель, що підлягають зрошенню.

http://proagro.com.ua/


Новини України
Останні новини