Новини світу - Сторінка 1

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Новини світу

 • FAO підвищує прогноз світового виробництва зернових в ц.р.

  Аналітики Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO) в своєму липневому звіті підвищили прогноз світового виробництва зернових культур в ц.р. на 9,3 млн тонн - до 2,79 млрд тонн, що майже на 3% перевищує рекордний показник минулого року.

  Детальніше
 • Китай збільшив закупівлю американської сої

  За останній місяць США поставили в Китай 1,8 млн т соєвих бобів. Цей обсяг перевищив поставки за такий же період минулого року майже в 4 рази. У 2019 експорт олійної в КНР склав 360 тис. Т.

  Детальніше
 • У Китаї дозволили імпортувати генно-модифіковану сою

  Генно-модифіковану сою дозволили імпортувати в країну влади КНР 28 червня повідомляє видання Global Times.

  Вирощування генно-модифікованої сої всередині Китаю влада забороняє, однак тепер в країну можна ввезти такі продукти, вироблені в інших державах.

  Одним з основних партнерів Китаю в цій справі є Аргентина, в якій налічується 18 мільйонів гектарів посадок сої.Примітно, що дозвіл на імпорт було видано пекінський компанії Da Bei Nong Group для конкретного сорту сої, нею ж і розробленого.

  Детальніше
 • Через заборону хлорпирифос в ЄС найбільше постраждає український експорт ріпаку та соняшникової олії - думка

  Зміни в європейському законодавстві, які заборонили використання інсектицидів з діючою речовиною хлорпирифос і хлорпирифос-метил, в Україні найбільше позначаться на експорті ріпаку та соняшникової олії.

  Про це повідомив президент «Української зернової асоціації» (УЗА) Микола Горбачов під час прес-конференції.

  «Ті норми, які висунуті, вони для нас неприйнятні за цими двома продуктам. З економічесного точки зору, якщо ми не експортуємо 2 млн т ріпаку, які стоять по $ 350-400 т - це буде суттєва втрата. Більш того, це підірве посівну ріпаку в Україні, оскільки він озимий », - вважає Микола Горбачов.

  Детальніше
 • У США зростає інтерес до вирощування сорго

  Після багаторічної перерви значна частка американських фермерів повернуться до вирощування сорго.

  У Міністерстві сільського господарства США прогнозують збільшення площ під сорго з 5,3 млн акрів торік - до 5,8 млн акрів в нинішньому сезоні. 

  До цього більшість фермерів відмовлялася від сорго не через відсутність ринків збуту, а через проблеми, пов'язані зі шкодою попелиць. За нинішніх умов попелиці на полях стало менш, оскільки фермери, які вирощують сорго, стали більш досвідченими в боротьбі зі шкідником.

  Детальніше
 • Індія йде на рекорд у виробництві рису

  Уряд Індії підвищує закупівельну ціну на рис на 2,9% на 2020/21 МР, що мотивує індійських фермерів збільшувати виробництво рису. У зв'язку з розширенням посівних площ виробництво рису в Індії може побити рекорд.

  Збільшення обсягів виробництва найбільшого в світі експортера рису може знизити внутрішні ціни і підвищити конкурентоспроможність експорту. Це також знизить поставки з боку конкурентів з Таїланду і В'єтнаму. Ситуація може змусити державні агентства Індії збільшити закупівлі у фермерів, навіть незважаючи на збільшення запасів.

  «Фермери зацікавлені в рисі. Вони можуть розширити область виробництва завдяки державній підтримці. У новому маркетинговому році ми можемо зробити до 120 млн т », - сказав президент Індійської асоціації експортерів рису Б.В. Крішна Рао.

  Детальніше
 • Європол вилучив нелегальних пестицидів на € 90 млн

  Європол в рамках спецоперації вилучила рекордну кількість нелегальних пестицидів, їх вартість може становити до € 94 млн.

  Про це пише «Європейська правда».

  Детальніше
 • У світі скоротиться виробництво цукру, - прогноз

     Виробництво цукру у світі в 2019-2020 роках скоротиться другий рік поспіль і вперше за три роки впаде нижче рівня оцінки глобального споживання. Такий прогноз оприлюднила ФАО у своїй новій доповіді «Продовольчий прогноз».

     Зокрема, передбачається розширення торгівлі цукром, причиною чого стануть низькі ціни та відновлення запасів у деяких традиційних країнах-імпортерах.

  Детальніше
 • В Європі очікують найгіршого за останнє десятиріччя врожаю

   Європейські країни може очікувати один із найгірших урожаїв пшениці за 10 років. Такудумку висловив Себастьєн Понселе, з консалтингової фірми Agritel, інформує ukragroconsult.com.

     Дощі в Європі певним чином покращили стан урожаю, який був пошкоджений через весняну посуху. Проте, для того, щоб запобігти його загибелі, необхідно ще більше зволоження.

  Детальніше
 • Туреччина в квітні скоротила імпорт соняшнику на третину

  За даними TURKSTAT, Туреччина в квітні імпортувала 116,82 тис. тонн насіння соняшнику, що на 34% поступається рівню попереднього місяця, коли на зовнішніх ринках було закуплено 177,90 тис. тонн.

  Як уточнюється, олійна на ринок Туреччини в звітний період поставлялася переважно з Росії - 93,58 тис. тонн.

  Проте, в січні-квітні 2020 р Туреччина в порівнянні з відповідним періодом попереднього року збільшила імпорт насіння соняшнику з 427,96 тис. до 567,9 тис. тонн.

  Детальніше
 • Китай в травні істотно наростив імпорт української соняшникової олії

  За січень-травень 2020 року Україна експортувала 3,17 млн т соняшникової олії на суму $ 2,3 млрд.

  Про це свідчать дані Державної митної служби України.

  Основними імпортерами української соняшникової олії в звітний період були:

  - Індія - 725,95 тис.т  на $ 526,8 млн (22,88%);

  - Китай - 432,78 тис. т на $ 314,3 млн (13,64%);

  - Нідерланди - 306,49 тис. т на $ 222,5 млн (9,66%);

  - інші - 1,71 млн т на $ 1,24 млн (53,81%).

  Детальніше
 • Бразилія може зібрати кращий урожай пшениці за 4 сезони

  Експерти державної постачальницької компанії Бразилії (Conab) переглянули в бік підвищення свій прогноз виробництва пшениці в країні в сезоні 2020/21.

  Завдяки розширенню площі сівби на 6,7%, а також очікуваному збільшенню врожайності на 3,4% Бразилія розраховує зібрати в жовтні-грудні 5,69 млн. тонн пшениці, що на 4,7% більше травневого прогнозу Conab і на 10,4 % більше збору 2019 року. У разі реалізації прогнозу, Бразилія збере кращий урожай пшениці за 4 сезони. 

  Детальніше
 • Велика плутанина з дікамба стала великою проблемою фермерів в США

  Агентство з охорони навколишнього середовища (EPA) відреагувало на рішення Апеляційного суду Сполучених Штатів по дев'ятому округу від 3 червня, яке анулювало умовну реєстрацію EPA для трьох гербіцидів на основі дикамби: XtendiMax (Bayer), Engenia (BASF) і FeXapan (Corteva Agriscience).

  Детальніше
 • Франція повернула заборону на імпорт вишні з США через пестицидних побоювань

  8 квітня 2020 року, Франція опублікувала свій п'ятий надзвичайний указ, що забороняє імпорт свіжої вишні з країн, де дозволено використання хімічного диметоат у виробництві цих ягід вишні

  Франція прийняла рішення, тому що ЄС, незважаючи на заборону використання фосфороорганических інсектициду диметоату, ще не встановив максимальні межі залишкових кількостей для пестициду.

  Детальніше
 • Молдова втратила 60% озимих культур

  Близько 60% озимих посівів в Молдові постраждали через посуху, але загрози для продовольчої безпеки це не представляє.

  Про це заявив міністр сільського господарства Іон Пержила.

  За словами міністра, від посухи постраждали близько 60% посівів, особливо в південно-східних районах країни.

  У той же час, говорить він, загрози для продовольчої безпеки країни немає.

  Детальніше
 • Євросоюз значно збільшив тижневий імпорт соняшнику

  Згідно з оцінками експертів Єврокомісії, країни ЄС в останній тиждень травня різко підвищили імпорт насіння соняшнику - до 31,2 тис. тонн у порівнянні з лише 3,7 тис. тонн тижнем раніше (з урахуванням актуалізації даних), що також є максимальним тижневим показником за останні 1,5 місяці.

  Зокрема, найбільший попит на імпорт олійної в звітний період експерти фіксували з боку Іспанії, яка імпортувала 22,7 тис. тонн насіння соняшнику, а також Великобританії (3,8 тис. тонн).

  Всього закупівлі насіння соняшнику країнами Євросоюзу в поточному сезоні перевищили 1 млн тонн, що майже в 2 рази перевищує рівень як минулого МР (507 тис. тонн), так і сезону-2017/18 (546 тис. тонн).

  Детальніше
 • Китай не буде купувати сільгосппродукцію в США

  Уряд Китаю дало вказівку великим державним компаніям призупинити закупівлі сільгосппродукції з США, зокрема соєвих бобів і свинини. Про це повідомляє Reuters.

   Як зазначається, таке рішення зумовлене погіршенням політичних відносин між країнами через позицію США щодо ситуації навколо Гонконгу.

  Детальніше
 • ЄС підвищив мито в 2 рази на імпорт кукурудзи з-за низьких цін

  Стійко низькі ціни на кукурудзу в усьому світі і достатні поставки зернової привели до другого оновленню імпортних мит в ЄС з € 5,27 до € 10,40 за т.

  Про це повідомляється в матеріалі «Європейської Комісії».

  Детальніше
 • В Аргентині сівба пшениці йде в рекордному темпі

  В Аргентині на 29 травня під урожай пшениці сезону 2020/21 було засіяно 20% площ від прогнозу 7 млн. га. Повідомляє агентство Зерно Он-Лайн з посиланням на сайт Bolsa de Comercio de Rosario.

  Темпи нинішньої сівби на 15% вище, ніж рік тому і найшвидші в історії сільського господарства Аргентини.

  Читайте також:  Бразилія прискорює імпорт пшениці до рекордних показників

  Детальніше
 • Китай скуповує бразильську сою на тлі загострення відносин з США

  На поточному тижні Китай закупив понад 10 суднових партій бразильської сої, щоб забезпечити свої потреби на тлі загострення відносин з США. 

  «Навіть незважаючи на те, що бразильська соя стала менш конкурентоспроможною за ціною в порівнянні з американською, Китай продовжує її закуповувати, оскільки закупівля американської сільгосппродукції пов'язана з політичними ризиками», - вважають консультанти чиказької компанії AgResource.

  Детальніше
 • Китай в квітні продовжив нарощувати імпорт бразильської сої

  Згідно з даними Головного митного управління Китаю, в квітні країна імпортувала 5,939 млн т соєвих бобів з Бразилії, що практично в 3 рази перевищує рівень попереднього місяця (2,099 млн т), а також вище показника в звітний період 2019 року (5,786 млн т), повідомляє Reuters.

  Як уточнюється, настільки істотне збільшення було обумовлено тим, що карго, відправка яких в березні була затримана через сильні дощі в Бразилії, почали прибувати в порти Китаю на початку квітня.

  При цьому очікується, що в травні, червні та липні місячні поставки бразильської сої в Китай можуть перевищити 9 млн тонн, що набагато вище середнього рівня останніх років для зазначених місяців.

  Детальніше
 • Чверть сільгоспземель в ЄС планують перевести в органічні

  Попри те, що пандемія створила нові виклики для європейського сільського господарства, в Єврокомісії представили проект «Біорізноманіття на горизонті 2030 року» та стратегію «Від ферми до столу».

  Проекти обох документів свідчать про те, що площа, присвячена органічному землеробству, повинна становити 25% загальної площі сільського господарства Європейського Союзу до 2030 року, що 10% сільськогосподарських земель призначається невиробничим елементам.

  Використання добрив планується зменшити на 20%, а використання засобів захисту рослин скоротити на 50%. Існує також можливість розширення площ, на яких обмежується сільськогосподарська діяльність. 

  Детальніше
 • Китай в квітні різко збільшив імпорт кукурудзи і пшениці

  Китай в квітні 2020р. імпортував 890 тис. тонн кукурудзи. Це на 33,6% більше, ніж в квітні минулого року. Всього з початку 2020 р. Китай імпортував 2,14 млн. тонн кукурудзи, що на 29,8% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Повідомляє агентство Зерно Он-Лайн з посиланням на сайт Митної служби КНР.

  Китай в квітні імпортував 360 тис. тонн пшениці. Це на 66,1% більше, ніж в квітні минулого року. Всього з початку 2020 р. Китай імпортував 1,63 млн. тонн пшениці, що на 30,7% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

  Детальніше
 • Бразилія збільшить виробництва біоетанолу з кукурудзи на 61%

  Навіть на тлі глобального скорочення попиту на біопаливо, викликаного нової пандемією коронавируса, Національна компанія з постачання (Conab) прогнозує збільшення виробництва кукурудзяного етанолу в Бразилії в сезоні 2020/21 на 61,1% до 2,7 мільярда літрів.

  Існує значний прогрес в будівництві нових підприємств з виробництва біоетанолу на основі кукурудзи, та в роботах по розширенню існуючих потужностей, відзначає Conab.

  Детальніше
 • Польща дозволила неонікотиноїдну обробку ріпаку попри заборону ЄС

  У Польщі схвалили неонікотиноїдну обробку ріпаку у 2020 році, попри те, що цей метод повністю суперечить чинним нормам законодавства Європейського Союзу.

  «Для всіх країн - членів Європейського союзу діяла заборона на проведення неонікотиноїдної обробки. Втім, Польща прийняла рішення у 2020-2021 роках обробляти насіння ріпаку засобом захисту рослин Cruiser OSR 322 FS від Syngenta», - йдеться в повідомленні.

  Польські фермери, які вирощують ріпак, можуть використовувати для посіву насіння, оброблені неонікотиноїдами, вже в наступному сезоні під урожай 2021 року. Відповідно до спеціального дозволу, підписаного міністром сільського господарства Яном Кшиштофом Ардановскі, ріпак у Польщі, незважаючи на діючу заборону ЄС, може оброблятися продуктом для захисту рослин Cruiser OSR 322 FS від Syngenta. Період обробки: з 1 червня по 28 вересня 2020 року.

  Детальніше