Новини світу - Сторінка 1

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Новини світу

 • США та Китай підписали перший пакет документів торгової угоди на $200 млрд

  Президент США Дональд Трамп і віце-прем'єр Держради КНР Лю Хе підписали перший пакет документів в рамках торгової угоди між країнами.

  У рамках домовленостей Китай протягом двох років повинен купити у США сільськогосподарську продукцію та інші товари на $200 млрд.

  Завдяки угоді Вашингтон скасував заплановане на грудень минулого року підвищення мит на китайські товари, включаючи телефони, іграшки та ноутбуки.

  Детальніше
 • У Франції заборонили дві діючі речовини пестицидів

  Через ризики для бджіл Франція запровадила заборону на пестициди, до складу яких входять флупірадіфурон і сульфоксафлор.

  Французьке агентство з охорони здоров'я (ANSES), яке у 2017 році надало дозвіл на продаж цих двох продуктів, прийняло рішення не оскаржувати чинну заборону.

  Відповідно до указу, опублікованого 31 грудня 2019 року, два пестициди з аналогічним неонікотиноїдам механізмом були заборонені до продажу в Франції.

  Неонікотиноїди, які з'явилися на ринку в дев'яностих роках минулого сторіччя стали широко використовуватись сільгоспвиробниками, завдаючи при цьому суттєвої шкоди комахам-запилювачам.

  Детальніше
 • ЄС заборонив інсектицид на основі тіаклоприду

  Єврокомісія 13 січня вирішила не відновлювати дозвіл на препарат, на основі тіаклоприду, фактично заборонивши інсектицид компанії Bayer.

  Рішення було прийнято після узгодження його більшістю урядів країн ЄС на основі пропозиції Єврокомісії.

  «Існує екологічна стурбованість, пов'язана з впровадженням цього пестициду, зокрема, через його вплив на підземні води, а також на здоров'я людини щодо репродуктивної токсичності», - заявила єврокомісар з питань охорони здоров'я Стелла Кіріакідес.

  Детальніше
 • У Бразилії стартувало збирання сої

  Згідно з даними експертів Oil World, в Бразилії стартувала збиральна кампанія соєвих бобів, яка за станом на 9 січня була проведена на 0,4% від плану, що поступається показнику на аналогічну дату минулого року (2,1%).

  При цьому наголошується, що в ключовому штаті-виробника олійної Мату-Гросу збиральні роботи були проведені лише 1,8% запланованих площ проти 5,6% в 2019 році.

  Детальніше
 • Австралія сезонно збільшує експорт каноли

  За останніми оцінками експертів Oil World, в листопаді 2019 р Австралія сезонно збільшила експорт насіння каноли, обсяг якого за підсумками місяця склав 95 тис. тонн. Проте, даний показник поступається середньому рівню відвантажень для звітного місяця, що обумовлено зниженням врожаю олійної в минулому році і скороченням її перехідних запасів.

  Разом з тим наголошується, що в листопаді Австралія експортувала 59 тис. тонн насіння каноли в країни ЄС, що стало першим відвантаженням олійної в даному напрямку, починаючи з квітня 2019 р. При цьому експерти очікують збереження високого попиту європейських імпортерів на австралійську канолу внаслідок дефіциту внутрішньої пропозиції ріпаку в Євросоюзі.,що спостерігається в поточному сезоні  

  Детальніше
 • Китай схвалив імпорт двох нових ГМ-культур з США

  Двома схваленими ГМ-культурами стала соя компанії Corteva AgriScience DAS-81419-2 і папайя 55-1, розроблені спільно Міністерством сільського господарства США і Гавайських університетом.

  Corteva була сільськогосподарської одиницею DowDuPont до того, як була виділена в якості незалежної публічної компанії.

  «Це ще більше розширює канали для імпорту сільськогосподарської продукції США і допомагає прокласти шлях для покупки більшої кількості соєвих бобів в США», сказав Лі Цян, головний аналітик Shanghai JC Intelligence Co. Ltd.

  Детальніше
 • Австрія відтермінувала прийняття законопроекту щодо заборони гліфосату

  Запропонований Австрією законопроект щодо заборони гліфосату суперечить чинному законодавству ЄС щодо його прийняття.

  9 грудня 2019 року канцлер Австрії Бріджит Бірляйн заявила, що закон про заборону використання гліфосатвмісних гербіцидів не може набрати чинності 1 січня 2020 року як планувалося, оскільки Європейська комісія не була належним чином про це проінформована.

  Детальніше
 • Китай в листопаді збільшив закупівлі сої в США

  Китай імпортував з США 2,56 млн тонн сої в порівнянні з нульовим показником рік тому і 1,147 млн ​​т в жовтні, після того як Пекін оголосив про звільнення імпортерів від високих тарифів на деякі американські вантажі.

  Експорт американської сої в Китай впав у другій половині минулого року, після того як Пекін ввів мита в розмірі 25% на американські соєві боби в липні 2018 г. Це стало відповіддю на введення США мита на китайську продукцію.

  Китай відновив поставки з США, після того як країни домовилися про перемир'я в торговельній війні в грудні минулого року.

  Детальніше
 • Канада в поточному сезоні збільшила переробку каноли

  У Канаді, згідно з оцінками Statistics Canada, за перші 4 місяці поточного сезону (серпень-листопад) обсяги переробки каноли збільшилися на 8,5% в рік і склали 3,3 млн тонн, повідомляє The Western Producer.

  У той же час, в листопаді ц. року переробка олійної оцінювалася в 829,3 тис. тонн, що на 6% нижче за показник попереднього місяця.

  Обсяги виробництва канолового масла за 4 місяці сезону-2019/20 зросли на 8,4% в рік - до 1,4 млн тонн, а вироблення шроту - на 8,8%, склавши 1,8 млн тонн.

  Детальніше
 • Китай в листопаді скоротив обсяги імпорту кукурудзи

  Китай в листопаді 2019 р імпортував 100 тис. тонн кукурудзи, що на 17% менше, ніж в листопаді минулого року. Повідомляє  ІА Reuters.

  Проте, загальний імпорт кукурудзи Китаєм з початку року - 4,06 млн. тонн на 30% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

  Детальніше
 • Євросоюз збільшив імпорт шротів на 10%

  У поточному сезоні країни Євросоюзу збільшили імпорт шротів, в т.ч. соєвого і соняшникової, повідомляється з посиланням на Єврокомісію.

  За 24 тижні поточного сезону Євросоюз імпортував 10,142 млн. тонн шротів, що на 10% більше, ніж за аналогічний період минулого сезону.

  Обсяг ввезення соєвого шроту зріс до 8,749 млн. тонн (+ 12%), соняшникової - до 1,210 млн. тонн (+ 7%). Імпорт ріпакової шроту знизився до 0,183 млн. тонн (-34%).

  Детальніше
 • Аргентина в 2020 р може наростити виробництво біодизеля

  За прогнозами експертів Oil World, в 2020 р Аргентина може дещо збільшити виробництво біодизелю - до 2,25 млн тонн проти 2,17 млн ​​тонн, прогнозованих за підсумками ц.р. Разом з тим, даний показник як і раніше значно поступається результатами попередніх трьох років - 2,4 млн тонн в 2018 р, 2,8 млн тонн в 2017 р і 2,6 млн тонн в 2016 р.

  Також експерти очікують в 2020 р невеликого зростання експорту аргентинського біодизеля до 1,1 млн тонн проти 1,01 млн т в ц.р., що також поступається рівню відвантажень в попередні роки, через скорочення попиту з боку ЄС.

  Детальніше
 • Продажі гліфосату в Німеччині скоротились на чверть

  За минулий рік обсяги продажів засобів захисту рослин у Німеччині скоротились на 9%. Зокрема, продажі гліфосату скоротились на 26%. Причину аналітики вбачають у посушливих погодних умовах та закликах до фермерів скорочувати використання агрохімії.

  Федеральне управління у справах захисту прав споживачів та безпеки харчових продуктів (BVL), опублікувало щорічний звіт щодо обсягів продажу ЗЗР в Німеччині у 2018 році.

  Згідно зі звітом, кількість засобів захисту рослин, що продаються в Німеччині, скоротилося приблизно на 9% у порівнянні з 2017 роком. Загалом за 2018 рік в країні було реалізовано близько 105 тис. тонн препаратів.

  Детальніше
 • Швейцарія заборонила фунгіциди на основі хлороталоніла

  Федеральне управління сільського господарства Швейцарії обмежив використання фунгіцидів на основі хлороталоніла.

  Про це пише propozitsiya.com з посиланням на swissinfo.ch.

  Заборона на продаж і використання фунгіцидів на основі хлороталоніла був введений в зв'язку з тим, що нові лабораторні дослідження довели токсичність деяких побічних продуктів хлороталоніла.

  Детальніше
 • Аргентина підвищила експортні мита на зернові та олійні

  Знову обраний уряд Аргентини 14 грудня затвердив оновлені експортні мита на сільгосппродукцію - соєві боби, пшеницю і кукурудзу, повідомляє The Guardian.

  Як уточнюється, на соєві боби, соєву олію і шрот зазначені тарифи були підвищені з тих, що діяли раніше  24,7% до 30%, на кукурудзу і пшеницю - з 6,7% до 12%.

  Рішення про підвищення мит було викликано необхідністю збільшення державних доходів з метою запобігання можливого дефолту через зростаючий держборг.

  Детальніше
 • Китай закупив 585 тисяч тонн американської сої

  11 грудня Міністерство сільського господарства США повідомило про те, що китайські компанії закупили 585 тис. тонн сої, передає агентство Reuters.

  Детальніше
 • ЄС і Китай будуть конкурувати за український ріпаковий шрот

  Активна фаза поточного 2019/20 сезону ріпаку традиційно підходить до завершення, коли протягом перших 4-5 місяців реалізується більше 90% експортного потенціалу ринку ріпаку та продуктів його переробки.

  У цьому сезоні (липень-жовтень) експортовано 98% від прогнозу експорту ріпаку, 89% - рапсового масла і 93% - рапсового шроту, вважають в «УкрАгроКонсалт».

  Детальніше
 • ЄС планує скоротити використання пестицидів у сільському господарстві вдвічі

  У Європейському союзі планується різко обмежити використання хімічних засобів для захисту рослин і боротьби з шкідниками.

  Про це повідомляє Інтерфакс-Україна, передає БізнесЦензор.

  Детальніше
 • В Австралії виявили бур'ян, здатний розщеплювати гліфосат

  Служба новин В Австралії виявили бур'ян, здатний розщеплювати гліфосат. Австралійські вчені в спільній роботі з китайськими дослідниками виявили бур'ян, який повністю несприйнятливий до гліфосату. Цю властивість вдалося передати РІСУ. Цим бур'яном є плоскуха звичайна. Дикий злак часто зустрічається на пасовищах. Важливість відкриття вчених полягає в тому, до цих пір ніхто не довів здатність рослини засвоювати або розщеплювати гліфосат.

  Детальніше
 • Індія може знизити попит на пальмову олію через зростання цін

  Імпорт пальмового масла Індією в майбутні 4 місяці може знизитися внаслідок значного підвищення цін за останні кілька тижнів, що буде сприяти переорієнтації імпортерів на більш конкурентоспроможні альтернативні масла, такі як соєве і соняшникову, повідомляє Reuters.

  Детальніше
 • Міжнародні організації виробників зернових і бобових звернулися до Індії з проханням зберегти нові правила фумігації

  GAFTA (Асоціація з торгівлі зерном і кормами) і Всесвітня конфедерація бобових направили до керівництва Індії лист, в якому вони просять продовжити дію чинних правил фумігації.

  Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Всесвітню конфедерацію бобових.

  Детальніше
 • Бразилія в листопаді скоротила експорт кукурудзи і збільшила відвантаження сої

  Згідно з попередніми оцінками міністерства промисловості, зовнішньої торгівлі і послуг Бразилії, за підсумками листопада відвантаження з країни кукурудзи склали 4,3 млн тонн, що на 30% поступилося рівня попереднього місяця (6,1 млн тонн), однак практично на 20% перевищує обсяг експорту в листопаді 2018 року (3,6 млн тонн).

  Детальніше
 • ЄБРР надасть «Кернел» $56 млн кредиту на будівництво заводів з переробки біомаси

  ЄБРР виділить чотирьом компаніям групи «Кернел» кредит на суму $56 млн на будівництво чотирьох заводів із переробки біомаси. Із них $8 млн буде профінансовано за рахунок Фонду чистих технологій. Про це повідомляється на сайті Європейської бізнес асоціації (EBA).

  Детальніше
 • Бразилія збільшить внутрішнє споживання кукурудзи на шкоду експорту

  У Бразилії в 2020 р внутрішнє споживання кукурудзи може вирости на 6% до 68 млн. тонн. 

  На 2,5 млн. тонн кукурудзи більше буде потрібно зростаючої біоетанольної галузі. Зросте попит і з боку комбікормової галузі. У зв'язку з цим експорт кукурудзи може впасти з рекордних 40 млн. тонн в 2019 р до 30 млн. тонн в 2020 р.

  Детальніше
 • Мексика заборонила використання гліфосату

  Уряд Мексики заявляє, що не допустить ввезення в країну великої партії пестицидів з гліфосатом, посилаючись на те, що ця активна речовина може викликати проблеми зі здоров'ям у людей і негативно вплинути на навколишнє середовище.

  Детальніше