Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

Казахстану ніде зберігати щедрі багатомільйонні врожаї

Казахстану ніде зберігати щедрі багатомільйонні врожаї

Тема збереження врожаю щороку із завидною постійністю піднімається в ЗМІ та на засіданнях державних відомств. Інфраструктура зберігання зернових, основа якої створена ще в радянський період і розрахована на горезвісний казахстанський мільярд пудів зерна, за останні 20 років сильно занепала і за обсягами зберігання залишилася практично на колишньому рівні.

Розмови про необхідність зміцнити інфраструктуру зберігання зернових йдуть до цих пір, але віз і нині там. Ось думка генерального директора наукового центру ім.А.І.Бараева Жексенбая Каскарбаева, яке він висловив на Міжнародній науково-практичній конференції в Шортанди.

У нас не створено сучасну інфраструктуру зберігання, щоб ця кількість зберегти. У 1999 році зерно зберігати ніде було, в 2010 році була засуха. У розвинених країнах обсяг зберігання зерна в 1,5 рази перевищує середньорічне виробництво. Ми виробляємо 20 млн. тонн зерна, припустимо, у нас повинно бути сховище як мінімум не менше ніж на 20 млн. тонн, а у нас на 16 млн. тонн зерна, - навів цифри Жексенбай Каскарбаев.

Але, як виявилося, цифри за обсягом зберігання зерна, висловлені керівником наукового центру, занадто оптимістичні. Насправді ці цифри набагато нижчі. Про це пише в своїй статті віце-міністр сільського господарства РК Сакташ Хасенов, - передає ІА «Казах-Зерно».

За інформацією Комітету державної інспекції в АПК МСХ РК, за станом на 25 липня 2011 року в республіці є 214 ліцензованих хлібоприймальних підприємств (ХПП). Їх загальна ємність зберігання становить близько 13,4 млн. тонн. У структурі сховищ найбільшу кількість ємностей займає елеваторна - 7 млн. тонн, далі йдуть складська - 6 млн. тонн і металева - 0,4 млн. тонн.

Рівень забезпеченості в ємностях зберігання в республіці становить близько 83%. При цьому мається їх значний недолік в основних зернопроизводящих регіонах (близько 3 млн. тонн) і надлишок в інших регіонах (близько 1,3 млн. тонн), - пише Сакташ Хасенов.

За оперативними даними того ж комітету на 15 липня 2011 року, підготовлені до приймання зерна нового врожаю 60% сховищ.

Краще йде підготовка сховищ до приймання нового врожаю в Жамбилська (100%), Північно-Казахстанської (87%), Західно-Казахстанської (84%), Алматинської (78%), Карагандинській (77%), Костанайської (76%) і Східно -Казахстанської (70%) областях.

За результатами досліджень Казахського науково-дослідного інституту переробки сільськогосподарської продукції (КазНІІПСХП) встановлено, що частка зерносховищ в розрізі областей, що вимагають проведення ремонтно-відновлювальних робіт, становить близько 10%, або 1,3 млн. тонн. Найбільш напружена обстановка з технічним станом ємностей для зберігання зерна склалася в Павлодарської і Східно-Казахстанської областях, - наводить дані віце-міністр сільського господарства РК Сакташ Хасенов.

http://www.newsland.ru/

 


Нравится
Новини зі світу
Останні новини