Європейська комісія забороняє Румунії та Литві використовувати шкідливі для бджіл пестициди - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Європейська комісія забороняє Румунії та Литві використовувати шкідливі для бджіл пестициди

Європейська комісія забороняє Румунії та Литві використовувати шкідливі для бджіл пестициди

На думку ЄК, Румунія і Литва «грішили» надзвичайними дозволами на неонікотиноїди для своїх фермерів

Європейська комісія (ЄК) прийняла в понеділок, 3 лютого, два рішення, які забороняють Румунії та Литві дозволяти своїм фермерам використовувати пестициди, шкідливі для бджіл.

Рішення ЕК було прийнято через два тижні після того, як Мінсільгосп Румунії надав місцевим фермерам надзвичайний дозвіл на використання пестицидів, відомих як неонікотиноїди, для обробки насіння кукурудзи та цукрових буряків, які використовуються в посівах цього року.

Неонікотиноїди, обвинувачені в загибелі бджіл, в ЄС заборонені.

Міністерство сільського господарства Румунії надало допуск на прохання трьох великих фермерських організацій і стверджувало, що неонікотиноїди є єдиною життєздатною обробкою насіння кукурудзи та цукрових буряків проти кількох агресивних шкідників в грунті.

Проте, Європейська комісія вважає, що надзвичайні дозволу, надані Румунією і Литвою, не мають під собою достатніх підстав.

«Оскільки було доведено, що використання цих речовин шкідливо для бджіл, їх використання вже обмежена на рівні ЄС. Румунія і Литва неодноразово видавали надзвичайні дозволу, що дозволяють застосовувати ці речовини для боротьби з певними шкідниками на конкретних культурах - дозволу, які Європейський орган з безпеки харчових продуктів (EFSA) не вважає обґрунтованими », - йдеться в прес-релізі, випущеному ЄС.

«Вперше Комісія прийняла такі рішення. Видача дозволів на надзвичайні ситуації для пестицидів можлива тільки при дотриманні суворих умов. Зелений пакт для Європи підкреслює, що стійкість харчового ланцюга є пріоритетом для ЄС, і ми не можемо погодитися з тим, що держави-члени продовжують використовувати пестициди, що завдають шкоди навколишньому середовищу і біорізноманіття, поки є альтернативи. Сьогодні Комісія також створює базу даних, яка надасть всі дозволи на надзвичайні ситуації, надані державами-членами », - пояснила комісар з питань охорони здоров'я та безпеки харчових продуктів

Читайте також: Чи потрібен глобальний перегляд правил по пестицидах?

Джерело: agroxxi.ru


Новини зі світу
Останні новини