Британські експерти розповіли про методи гербіцидною захисту в умовах заборони певних пестицидів - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Британські експерти розповіли про методи гербіцидною захисту в умовах заборони певних пестицидів

Британські експерти розповіли про методи гербіцидною захисту в умовах заборони певних пестицидів

Британські аграрії змушені шукати нові шляхи боротьби з поширеними бур'янами, оскільки через зміни в законодавстві щодо використання певних хімічних речовин в агровиробництві були заборонені найбільш ефективні гербіциди.

Розповідали про це експерти на «Британському семінарі з інновацій в агрономії: зміни клімату, шкідники та добрива», організованому Посольством Великобританії в Україні.

Так, Саймон Ревелл, менеджер експортних продажів Claydon Drills, зазначив, що серед найбільш шкідливих бур'янів, що засмічують посіви місцевих фермерів, відрізняються лисохвіст луговий і пажитник. За його словами, той же лисохвіст (black-grass) раніше добре контролювався гербіцидами і його можна було прибрати ще з осені. Зараз більшість дозволених діючих речовин з ним не справляються, тому тепер британські фермери бачать цей бур'ян на своїх полях і навесні, адже він вже виробив резистентність до пестицидів. При цьому ті речовини, якими можна було б контролювати лисохвіст, впливають і на культурні рослини і знижують врожайність.

Не меншою проблемою є і пажитник (rye-grass). Особливо для аграріїв, які вирощують злаки. Як зі свого боку додав Пітер Уолдок, засновник і керуючий директор британської компанії Growing Earth Consultancy, досить добре цей бур'ян контролювався лінурон, гербіцидом з групи хлорорганічних сполук і похідних сечовини. Зараз цей препарат заборонений до використання, тоді як пажитник поширюється на полях все більше, а інші препарати не такі ефективні проти неї.

Серед способів вирішити проблеми з гербіцидною захистом експерти вказують, зокрема, на механічний.

Так, компанія Claydon Drills, яку представляє Саймон Ревелл, пропагує застосування системи strip-till. Їх комплексний підхід передбачає використання розробленої компанією борони Straw Harrow. Для механічного способу боротьби з бур'янами було спеціально змінено певні конструктивні характеристики цього агрегату.

«До появи сходів ми використовуємо борону Straw Harrow. Вона працює на глибині 3-4 см і розпушує грунт настільки акуратно, наскільки це можливо. З одного боку, так ми боремося з бур'янами. А з іншого - допомагаємо насінню культурного рослини краще вкоренитися, при цьому в грунті залишається більше вологи. Поліпшується схожість насіння і в кінцевому підсумку підвищується врожайність », - зазначив пан Саймон.
За його словами, система strip-till, яку його компанія допомагає впроваджувати не тільки британським, а й фермерам інших країн, дозволяє вирішувати ще цілий ряд проблем, в тому числі захисту від хвороб і шкідників, кращого харчування, економії ресурсів і поліпшення структури грунту.

Читайте також: США стали світовим лідером біотехнологічного рослинництва

Джерело: propozitsiya.com


Новини зі світу
Останні новини