ЄС скасував імпортне мито на зерно через різке зростання цін на кукурудзу - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

ЄС скасував імпортне мито на зерно через різке зростання цін на кукурудзу

ЄС скасував імпортне мито на зерно через різке зростання цін на кукурудзу

У зв'язку з різким зростанням цін на кукурудзу на світовому ринку імпортне мито на кукурудзу, сорго і жито в Європейському союзі знижена з € 4,65 ($ 5,27) до € 0 за т з 3 липня 2020 року.

Про це повідомляється в офіційному журналі Європейської комісії.

Згідно з повідомленням, переглянутий тариф розраховується відповідно до постанови ЄС 642/2010, в якому роз'яснюється, що ввізне мито на зернові (кукурудзу, сорго і жито) базується на різниці між європейською базовою ціною і світовим еталоном на кукурудзу - ціна в США, що розраховується як ціна на кукурудзу CIF (тобто вартість, страхування і фрахт включно) в порту Роттердама.

«Мито на кукурудзу, сорго і жито за останні три місяці оновлювався тричі. Спочатку підвищення імпортних мит було викликано падінням американської ціни на кукурудзу, головним чином в результаті падіння попиту на біоетанол в США. Пізніше, коли ситуація почала відновлюватися, ціна на американську кукурудзу знову почала зростати, спровокувавши перше зниження імпортних тарифів, і з тих пір продовжує стабільно зростати », - пояснили в Європейській комісії.


Паралельно з цим в 2020/21 МР очікується зниження врожаю кукурудзи в США, що призведе до подальшого зростання цін на кукурудзу.

«Тепер, коли ціни на світовому ринку кукурудзи значно зросли, імпортні тарифи знову встановлені на рівні € 0 за т», - вказується в повідомленні.

Нагадаємо, що на думку аналітиків Barva Invest Ольги Харабари, Павла Хаустова, подальше збільшення потужностей для переробки кукурудзи може стати одним з небагатьох факторів для підтримки цін на зернову.

Читайте також: Євросоюз має намір покласти край імпорту продуктів з забороненими пестицидами

Джерело: latifundist.com


Новини зі світу
Останні новини