Як Швейцарія впоралася з кукурудзяним жуком діабротика - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Як Швейцарія впоралася з кукурудзяним жуком діабротика

Як Швейцарія впоралася з кукурудзяним жуком діабротика

Західний кукурудзяний жук діабротика - небезпечний шкідник. На відміну від інших країн, в Швейцарії йому поки не вдалося закріпитися. Причина - ретельне відстеження і сівозміну

Діабротика відомий в Північній Америці як «жук на трильйон доларів», так як десятиліттями завдає кукурудзяним полях величезної шкоди. Насправді кукурудзяний жук родом з Центральної Америки. Вперше був помічений в США в кінці 19 століття і з тих пір швидко поширюється по світу.

Йдеться про посухостійкі сорти HB4, створеному аргентинської біотех-компанією Bioceres SA зі вставкою гена соняшнику.

Реальні комерційні посіви почнуться тільки після схвалення імпорту ГМО-пшениці сусідній Бразилією, яка є інгредієнтом для Аргентини ринком збуту (45% з вирощених в минулому 11,3 млн т).


Діабротика відомий в Північній Америці як «жук на трильйон доларів», так як десятиліттями завдає кукурудзяним полях величезної шкоди. Насправді кукурудзяний жук родом з Центральної Америки. Вперше був помічений в США в кінці 19 століття і з тих пір швидко поширюється по світу.

Хоча в США зустрічається кілька підвидів, в Європі з'явився тільки один. У Швейцарії західний кукурудзяний жук (Diabrotica virgifera virgifera) вважається карантинним організмом. Карантинні організми - це шкідники (або хвороби рослин), які можуть мати економічне значення. У разі появи такого шкідника необхідно повідомити про нього в компетентні органи та вжити негайних заходів для боротьби.

У Швейцарії за кукурудзяним жуком спостерігають за допомогою феромонних пасток, які розподілені сіткою по всій площі вирощування кукурудзи в країні. В цьому році в пастки потрапило 769 жуків, більшість з них в Тічино, недалеко від кордону з Італією.

Проти діабротика в Швейцарії передбачені жорсткі заходи контролю. У разі виявлення цього шкідника забороняється вирощувати кукурудзу після кукурудзи в межах 10 кілометрів від місця пастки. Оскільки жуки регулярно з'являються в Тічино близько 20 років, це правило поширюється на весь кантон.

Той факт, що Швейцарія знаходиться в кращому становищі порівняно з іншими країнами, в основному, пов'язаний з сівозміною. Тільки що вилупилися личинки жуків потребують кормі, тобто в коренях кукурудзи. Без доступу до їжі вони швидко гинуть, так що сівозміна - простий спосіб тримати шкідника під контролем.

Ситуація в Тічино підтверджує, що кількість жуків на ділянках з монокультури значно вище, ніж на ділянках з сівозміною.

Саме монокультура кукурудзи, як і в Північній Америці, привела до широкого поширення шкідника. Однак, в США існує підвид, який з введенням сівозміни з кукурудзи на сою змінив час своєї яйцекладки і, таким чином, зміг вижити, дочекавшись своєї основної культури-господаря.

У країнах ЄС щодо діабротика правила не такі суворі, як у Швейцарії. У 2014-му році кукурудзяного жука вивели з карантинних організмів, що зіграло в плюс вредителю. Наприклад, в Німеччині Баден-Вюртемберзі в 2014 році в пастки потрапило 2400 жуків, а в 2019 році вже 145000.

У зв'язку з різким збільшенням діабротика на площі Рейнської рівнини біля Фрайбурга-ім-Брайсгау правила сівозміни посилили: в деяких районах кукурудзу можна вирощувати тільки два роки з трьох поспіль.

Однак, оскільки правила в ЄС в цілому більш м'які, ніж в Швейцарії, жуки будуть і далі «прилітати в гості» з Німеччини, але перш за все з Італії.

Читайте також: Французькі екологи порівняли ціну загибелі бджіл і бурякоцукрової галузі країни

Джерело: agroxxi.ru


Новини зі світу
Останні новини