Що буряководів добре, то екологові в засмучення: новини про неонікотиноїдів - Агропортал

Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня

Що буряководів добре, то екологові в засмучення: новини про неонікотиноїдів

Що буряководів добре, то екологові в засмучення: новини про неонікотиноїдів

Конституційна рада Франції тимчасово скасовує заборону на використання неонікотіноідних пестицидів, «на превеликий жаль екологів»

Конституційна рада Франції дав зелене світло закону про повторне дозвіл на три роки використання насіння цукрових буряків, покритих неонікотіноіднимі інсектицидами.

При цьому, вказується, що нові положення «не дозволяють скасовувати заборону на використання неонікотиноїдів, крім як в якості перехідної заходи, в той час як альтернативні рішення можуть бути розроблені. Ця можливість відкрита виключно до 1 липня 2023 року ».

На превеликий жаль захисників навколишнього середовища, французькі виробники цукрових буряків, які зазнали збитків, які оцінюються в 280 мільйонів євро, все-домоглися від уряду повторного введення неонікотиноїдів. Екологи передрікають «жахливі наслідки для запилювачів, птахів і багатьох інших видів».

А виробники цукрових буряків, навпаки, дуже раді такому результату. Урожай цукрових буряків у Франції скоротився на 30% в 2020 році в порівнянні з середнім показником за останні п'ять років, впавши до найнижчого рівня за більш ніж 30 років, після навали попелиці (переносника вірусної жовтяниці буряка), яку обробка листовими інсектицидами контролювала погано. «Це дійсно хороша новина і велике полегшення», - прокоментував Франк Сандер, президент Союзу буряка (CGB).

Збиток від вірусної жовтяниці буряка оцінюється в 280 мільйонів євро. Конституційна рада нагадує, що ці інсектициди дозволені у вигляді тимчасового вилучення тільки для насіння, а не прямого розпилення на рослини. Франція - провідний виробник цукру і біоетанолу в Європі. Сектор цукрових буряків у Франції охоплює 25 000 фермерів і створює 46 000 робочих місць.

Читайте також: ЄС знову готується заборонити ефективний фунгіцид

Джерело: agroxxi.ru


Новини зі світу
Останні новини