Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

Багатий врожай може зробити росіян ще біднішими

Багатий врожай може зробити росіян ще біднішими

Зерна буде більше, але на продуктові ціни це не вплине. Російський зерновий союз (РЗС) і Мінсільгосп очікують цього року мало не рекордних врожаїв зернових. Принаймні, таких провальних показників, як торік, зараз точно не буде. Але не факт, що багаті врожаї забезпечать населенню країни зниження роздрібних цін на продукти харчування - крупи, м'ясо птиці або свинину, пише ІА Казах-Зерно.

Аграрії і представники роздрібної торгівлі перекладають відповідальність за ціноутворення один на одного. На їхню думку, продукти, швидше за все, не подешевшають, але винні в цьому будуть явно не вони.

Днями міністр сільського господарства Олена Скринник повідомила, що вона досить обережна з прогнозами врожаю, але, на її думку, державою зроблено все, щоб забезпечити в цьому році виробництво зернових на рівні 85 - 90 млн. тонн.

Для порівняння: минулого аномально спекотний рік урожай зернових ледве досяг 60,9 млн. тонн, що було на 37% нижче рівня 2009 року.

Великі надії покладаються владою на гречку. Зараз росіянам ніщо не віщує дефіциту цієї крупи. За даними Мінсільгоспу, врожай гречки в 2011 році буде вище плану.

А це означає, що підстав для подальшого подорожчання гречки немає, хоча конкретний коридор цін на неї Скринник так і не назвала. «У 2011 році очікується урожай гречки на рівні 850 тисяч тонн. У 2010 році було 350 тисяч тонн », - підтримав міністра перший віце-прем'єр Віктор Зубков.

У 2011 році гречка цілком може подешевшати, вважає віце-президент РЗС Олександр Корбут. Закупівельні ціни на неї можуть знизитися в 1,5-2 рази в порівнянні з минулорічними. На думку Корбута, це в ідеалі приведе до зниження цін й у роздробі. Але сам розмір зниження передбачити важко, адже все залежить від торгівлі.

«Близько 60% споживчої вартості гречаної крупи припадає на оптово-роздрібне ланка», - резюмує Корбут.

Опитані «Независимой газетой» експерти не змогли дати однозначну відповідь на запитання: «Чого чекати росіянам від багатих врожаїв - зниження роздрібних цін на продукти харчування або чергового підвищення?».

Аграрії і торгові мережі не хочуть брати на себе повною мірою відповідальність за ціноутворення, вони з легкістю перекладають її друг на друга.

Керівник виконкому Національної м'ясної асоціації Сергій Юшин запевнив: з точки зору оптової ланки ситуація в цілому обнадійлива. Тваринницька галузь вступила в стадію інерційного розвитку, і в принципі вже неважливо, яким буде врожай зерна: середнім, добрим чи рекордним.

Поки що ціни на корми прийнятні, але не це головне, а те, що тваринники будують комплекси і нарощують виробництво. Згідно консервативним розрахунками асоціації, до 2015 року виробництво свинини в РФ має збільшуватися на 500-600 тис. тонн у забійній вазі, а згідно оптимістичними прогнозами, приріст складе 1 млн. тонн.

За даними Юшина, оптові ціни на свинину будуть знижуватися в порівнянні з минулим роком. Гуртові ціни на м'ясо птиці вже нижче торішніх, тут свою роль зіграла висока конкуренція в галузі. Яловичина ж майже завжди - за рідкісними винятками - була більш дорогим видом м'яса, так як її виробництво є більш довгостроковим і витратним.

Але дуже складно спрогнозувати політику роздрібних торговців. Виходячи з якихось своїх міркувань, вони можуть підвищити ціни на м'ясо, але знизити на молоко, або навпаки.

Але поки торгових площ недостатньо. Навіть у Москві, де, здавалося б, непогана щільність торговельних площ на жителя, потрібно розвивати конкуренцію роздрібних гравців, - пояснює Юшин. - Це єдиний ефективний спосіб стримати зростання цін і навіть простимулювати їх до зниження ».

Якщо мало торгових площ, то які б низькі ціни не були в оптовій ланці, якісь гравці роздробу матимуть монопольне становище або близьке до монопольного, вони зможуть ставити будь-яку ціну, резюмує Юшин.

Роздріб думає інакше. Як повідомив виконавчий директор Асоціації компаній роздрібної торгівлі (АКОРТ) Ілля Белоновскій, «основа ціни на продукцію закладається на рівні виробника, переробника і оптовика».

Якщо ж ціни не зміняться, то і цінники на полицях магазинів залишаться колишніми ", - пояснює Белоновскій.

За логікою речей, каже співрозмовник, враховуючи, що торік виробники задерли ціни, тепер - в умовах хороших урожаїв - вони повинні ціни знизити. І тоді це призведе до аналогічного зниження цін й у роздробі. У той же час Белоновскій уточнив, що прибутковість роздрібної торгівлі завжди однакова - незалежно від ситуації з врожаями в тому чи іншому сезоні.

Прибутковість зберігається на одному і тому ж рівні за рахунок підвищення або зниження роздрібних цін в залежності від підвищення або зниження цін виробників.«На окремі позиції зниження, безумовно, відбудеться - зокрема, ціна на гречану крупу з квітня впала на 20%. Гречка буде дешевшати і далі. Можна чекати зниження цін на окремі крупи, борошно », - повідомив гендиректор ВАТ« Митищинському ярмарок »Олег Янсон.

«Адже ціни на продовольство в Росії не залежать від динаміки цін на зерно», - зауважив Янсон.

Гендиректор Інституту кон'юнктури аграрного ринку Дмитро Рилько вважає, що роздрібні ціни в умовах хороших урожаїв впадуть і стануть нижче торішніх, але вони залишаться вище тих рівнів, які були досягнуті в 2009 році. Однак він не виключив, що оптові ціни на зерно можуть просісти навіть більше, ніж того хочуть селяни.

І тоді їм доведеться якось допомагати. «Такий ризик є», - сказав Рилько. І тоді не факт, що просідання оптових цін позитивно позначиться на роздробі.

Але не тільки від урожаїв залежать ціни на продукти харчування. «Також вони ростуть через низьку конкуренції, адміністративних бар'єрів, постійного зростання тарифів держмонополій. Це все підвищує витрати виробників і призводить до постійного зростання цін на продукти та інші товари », - зауважує експерт департаменту оцінки компанії« 2К Аудит - Ділові консультації / Morison International »Ірина Воробйова.

Максимум, чого варто очікувати в цьому році завдяки хорошим врожаям, - стабілізації цін, але явно не їх падіння, вважає експерт.


Нравится
Новини зі світу
Останні новини