Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
У РФ лізинг сільгосптехніки - найдорожчий в ТЗ

У РФ лізинг сільгосптехніки - найдорожчий в ТЗ

В основних зерносіючих регіонах Казахстану з 20 серпня стартує жнива. У зв'язку з цим вже сьогодні гостро стоїть питання придбання сільськогосподарської техніки господарствами для якісного проведення збиральних робіт.

Для того, щоб з'ясувати на яких умовах казахстанські аграрії сьогодні можуть придбати необхідну техніку, кореспонденти ІА «Казах-Зерно» звернулися до директора АТ «Агромаш Холдинг» В.К. Сабельфельду.

За його словами, на сьогоднішній день техніку в лізинг можна придбати під 4%. Дана процентна ставка формується виходячи з державної програми за допомогою АТ «Казагрофінанс». Що ж до так званого комерційного лізингу, коли господарства набувають техніку без держпідтримки, процентна ставка в республіці становить близько 9%.

«Для порівняння« Рослизинг »надає техніку під 18%. Таким чином, в Росії та Білорусі придбання сільськогосподарської техніки обходиться вдвічі дорожче. У нас, в Казахстані умови лізингу ще більш-менш лояльні », - говорить В.К. Сабельфельд.

У Росії оновлення сільгосптехніки йде в 2 рази повільніше, ніж очікував Мінсільгоспу РФ у своїх планах. У 2010 році техніка була оновлена ​​по тракторах 2,3%, зернозбиральних комбайнів - 3,5% і кормозбиральних комбайнів - 4,1%, при планових значеннях відповідно 8 проц, 10,4 відс і 12,4%. Було придбано 16,4 тис. тракторів (46,8% до плану держпрограми), 4,9 тис. зернозбиральних комбайнів (45%) і 1,6 тис. кормозбиральних комбайнів (46,5%).

За словами директора «Агромаш Холдингу», цього року держава виділила 2 млрд. тенге для лізингу сільгоспвиробників. Ось тут - то і починається чиновницьке свавілля. Так як для того, щоб господарствам взяти техніку в лізинг за держпрограмою необхідно надати величезний пакет документів - порядку 17-21 документа.

«Великий пакет необхідних документів - це основна трудність лізингу в республіці. Для тих господарств, які набувають техніку в комерційний лізинг, процедура і обсяг документів скорочується, а й ставка майже в два рази вище. Сьогодні необхідно відпрацювати механізм, який би прискорив цей процес, роботи в цьому напрямку ведуться », - пояснив він.

У поточному році, за інформацією директора «Агромаш Холдингу», компанією було продано сільськогосподарської техніки і запасних частин на загальну суму 3 млрд. тенге.

Як писало раніше «Казах-Зерно», за даними експертів майже 70% тракторів і комбайнів по країні морально і фізично застаріли і не відповідають вимогам сучасних технологій. Вони виробили свій амортизаційний ресурс і знаходяться за межами експлуатаційного терміну служби.

http://www.newsland.ru/


Нравится
Новини зі світу
Останні новини