Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
Росія: імпортна яловичина витісняє вітчизняну

Росія: імпортна яловичина витісняє вітчизняну

Її виробництво в Росії впало на 10%, все важче конкурувати з поставками з Південної Америки. У Росії складається критична ситуація з виробництвом яловичини. Вже кілька років скорочується поголів'я худоби, і, відповідно, падає виробництво м'яса. За даними Росстату, в першому півріччі виробництво яловичини в країні впало на 10% - до 600 тис. т.

- Поголів'я скорочується. І це тренд кількох останніх років. Виробництво м'яса великої рогатої худоби вимагає великих витрат. Попит на яловичину не збільшується. До того ж на ринку багато імпортного дешевого м'яса з Південної Америки, - каже Вадим Баранов, директор представництва H. Manten GmbH & Co KG.

Дійсно, випуск яловичини знижується протягом останніх років: якщо в 2009 році було вироблено 1740000 т, то в 2010 році - 1727000 т м'яса. Цього року, судячи з усього, буде й того менше. Втім, поставки імпортної яловичини зараз обмежені. Россільгоспнагляд заборонив 126 бразильським постачальникам ввезення м'яса в Росію. Справа в тому, що умови виробництва на цих підприємствах не відповідають вимогам Митного союзу.

Ситуація в інших галузях тваринництва не настільки жалюгідна. У січні-червні цього року виробництво м'яса птиці зросло в порівнянні з тим же періодом минулого року на 11,8% (до 1,5 млн т). Росія вже фактично виконала національну програму імпортозаміщення - на частку імпорту припадає близько 10%. «І нам є куди рости. Споживання птиці в Росії - близько 18 кг на людину в рік, тоді як у США - 24-25 кг, - говорить глава М'ясного союзу Мушег Маміконян. - Ціна на птицю так стабільна, що навіть не доганяє інфляцію ».

Зі свининою справа йде інакше. За шість місяців цього року в Росії вироблено 1 млн т свинини - на 7,5% більше, ніж роком раніше. Тим не менш, експерти говорять, що темпи зростання виробництва сповільнилися, передає ІА «Казах-Зерно».

Російський ринок виробництва свинини розділений на три великі групи виробників. До третини випуску м'яса припадає на сучасні свинарські комплекси, побудовані в останні 5-7 років. Ще третина - старі радянські свиноферми.

Все інше виробництво забезпечують дрібні та приватні господарства. За рахунок скорочення їх частки (в середньому на 3-5% на рік) у загальному обсязі виробництва і відбувається зниження показників.

«Говорячи про зниження темпів зростання виробництва свинини, не можна не враховувати той факт, що протягом трьох кризових років у галузь не інвестувати. Думаю, у другому півріччі ми надолужимо втрачене ", - говорить глава Національної м'ясної асоціації Сергій Юшин.

Обсяг російського ринку м'яса за експертними оцінками становить приблизно $ 35 млрд на рік у грошовому вираженні або майже 10 млн т - у натуральному. З них вітчизняне виробництво закриває приблизно 70%.


Нравится
Новини зі світу
Останні новини