Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

Компанія "Русагротранс" має намір ввести штрафи за затримки вагонів

Через два тижні найбільший національний перевізник зерна в РФ "Русагротранс" введе штрафи за затримку вагонів. Відправники сільгосппродукції, зривають терміни навантаження, будуть сплачувати від 2 тис. до 10 тис. руб. на добу. Зараз затримка обходиться всього в 1 тис. руб. в день. Штрафи вже в перший місяць дозволять знизити простій вагонів і збільшити їх оборотність на 10-15%, розраховують в "Русагротранса". Паралельно потрібно ввести санкції для транспортних компаній за несвоєчасну подачу вагонів, вважають аграрії, пише ІА "РБК daily".

Питання про введення санкцій для відправників с / г вантажів було піднято на початку листопада ц.р. на засіданні робочої групи при Мінсільгоспі. Два дні тому Мінтранс підготував поправки до статуту залізничного транспорту, що дозволяють стягувати плату з вантажовідправників за простій вагонів понад обумовленого часу.

Так, вже з 21 листопада ц.р. "Русагротранс" почне включати пункт про штрафні санкції в договори з вантажовідправниками. Штрафи будуть розраховуватися згідно з правилами Федеральної служби по тарифах (ФСТ): мінімальний штраф за простій зерновоза нараховується відразу після порушення строків вантаження і розвантаження і становить від 2 тис. до 10 тис. руб. на добу. В даний час, наприклад, витрати "Русагротранса" в разі простою вагона становлять 1 тис. руб. в день, і фактично їх оплачує вантажовідправник.

За даними "Русагротранса", середній час, що витрачається вантажовідправниками на навантаження, становить 100,8 години, середній час вивантаження - 52 години. У теж час норматив на навантаження і вивантаження вагона становить 24 години. Для порівняння: згідно радянськими нормативами, навантаження або вивантаження вагона повинна була проводитися за шість годин. У жовтні поточного року через затримки вагонів не було перевезено близько 500 тис. т зерна.

Прес-секретар "Русагротранса" А. Чернов підтвердив інформацію про введення штрафів за тарифами ФСТ і пояснив, що розмір санкцій залежатиме від несумлінності вантажо ¬ відправника. "Якщо відправник регулярно затримує вагони, для нього може застосовуватися максимальна ставка", - зазначив він.

"Русагротранс" розраховує, що запровадження санкцій дозволить вже в грудні поточного року скоротити простої зерновозів і, відповідно, збільшити перевезення на 10-15% порівняно з жовтнем. В результаті буде пущено додатково 1 тис. рейсів на місяць і перевезено близько 70 тис. т зерна. "Якщо ж все вантажовідправники стануть більш дисциплінованими, то через кілька місяців транспортна компанія матиме можливість пускати додатково 5 тис. рейсів", - говорить г-н А. Чернов.

У той же час, як вважають експерти, якщо вводити подібні штрафи, то було б логічно їх доповнити і штрафами за несвоєчасну подачу вагонів, а також встановити граничні строки надання вагонів. В даний час багато вантажовідправники можуть розраховувати на отримання вагонів через місяць-півтора, а то і більше, а поки зерно не перевозиться, ціни знижуються, відзначають експерти.


Нравится
Новини зі світу
Останні новини