Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
Китай стане найбільшим у світі імпортером с / г продукції

Китай стане найбільшим у світі імпортером с / г продукції

Китай стане найбільшим у світі імпортером сільськогосподарської продукції за найближчі п'ять-десять років, повідомляють державні експерти країни.


За словами аналітиків Центру дослідження розвитку при Державній раді, причиною того, що Китай отримає перше місце в імпорті, стане нестача придатних для ведення сільського господарства земель.

За словами Cheng Guoqiang в рамках Пекінського форуму, в Китаї площа сільськогосподарської землі, що припадає на душу населення, приблизно на 40% менше, ніж у решти світу. До того ж в Китаї, за словами представника державної ради, технічно ослаблений сільськогосподарський сектор.

На даний момент Китай є найбільшим у світі імпортером соєвих бобів і бавовни, один з ключових покупців цукру. Також азіатська країна стає одним з головних гравців на світовому кукурудзяному ринку. Це пов'язано із зростанням доходу на душу населення в Китаї, що викликає підвищене споживання м'яса домашніх тварин. Cheng стверджує, що імпорту сої неможливо уникнути. Закупівлі соєвих бобів помітно зросли після вступу Китаю до СОТ в 2001 році. Імпорт продукту в минулому році досяг рекордних 54800000 тонн і склав близько 80% внутрішнього споживання.

Китай став нетто-імпортером кукурудзи, використовуючи її в основному в якості складової в кормах для тварин. У минулому році вперше після 14 років самозабезпечення кукурудзою країні довелося закупити зерно. У поточному аграрному році імпорт кукурудзи Китаєм, швидше за все, досягне 5 млн тонн, за даними Національного інформаційного центру по зерну і олив Китаю (CNGOIC).


Нравится
Новини зі світу
Останні новини