Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
Можливе здешевлення нафти надасть значний тиск на ринок пальмового масла - Джеймс Фрай

За словами президента консалтингової компанії LMC International Ltd. Джеймса Фрая, темпи зростання виробництва пальмового масла в Малайзії та Індонезії починають знижуватися, що є наслідком впливу сезонних факторів. Це веде до зменшення запасів, надаючи підвищувальний вплив на ринок.

У той же час, зростання цін стримується прогнозами здешевлення нафти через побоювання із приводу економічної ситуації в світі і відновлення постачань нафти з Лівії.

На поточний момент ціни на нафту перевищують 100/баррель. Фрай прогнозує, що під впливом підвищення пропозиції її вартість знизиться до червня 2012 р. до $ 79 / т, що може привести до здешевлення сирого пальмового масла до $ 850 / т.

Як повідомляла компанія "Проагро", в період з 10 по 17 листопада 2011 ціни на пальмову олію зросли. Так, сире пальмове масло з поставкою в листопаді подорожчало на MYR80 / т до MYR3230 / т CPT.

Вартість малазійського рафінованої пальмового олеїна c поставкою в грудні склала на кінець аналізованого періоду $ 1090 / т FOB, рафінованого пальмового масла - $ 1070 / т FOB, рафінованого пальмового стеарину - $ 1000 / т FOB.

Підвищувальний вплив на ринок чинили дані про високі темпи експорту з Малайзії та прогнози зниження зростання виробництва в Малайзії та Індонезії на тлі великого світового попиту на рослинні олії.

За інформацією компанії-перевізника SGS (Malaysia) Bhd., В період з 1 по 15 листопада експорт пальмового масла Малайзією збільшився в порівнянні з аналогічним періодом попереднього місяця на 11,6% до 802,9 млн. т. Суб'єкти ринку прогнозували, що цей показник складе близько 780 тис. т.

Найбільшими покупцями у розглянутий період були Китай (придбав 23,5% зазначеного обсягу), Індія (13,1%) та ЄС (12,1%).

Авторитетний аналітик Дораб Мистри прогнозує, що в найближчі місяці світові ціни на пальмову олію можуть підвищитися, що пов'язано зі зменшенням темпів зростання виробництва в Індонезії та Малайзії.

Мистри знизив прогноз виробництва в Малайзії в 2011 р. з 19 млн. т до 18,8 млн. т. У попередньому році воно досягло 17 млн. т.

Для Індонезії прогноз зменшено з 25,5 млн. т до 25,2 млн. т. У 2010 р. виробництво склало в країні 22,5 млн. т.

Зважаючи на зниження темпів приросту виробництва сирого пальмового масла, в 2012 р. в світі може виникнути дефіцит рослинних масел, внаслідок чого на тлі великого попиту відбудеться їх подорожчання.

Очікується, що в 2011/12 МР (жовтень-вересень) світову пропозицію рослинних масел збільшиться на 4,3 млн. т, в той час як попит зросте на 6 млн. т.

За прогнозом Мистри, до січня 2012 р. вартість сирого пальмового масла збільшиться до MYR3300 / т, до червня - до MYR4000 / т. При цьому сире соєве масло буде дорожче пальмового на $ 100-120 / т, що пов'язано зі скороченням переробки бобів і збільшенням попиту на соєвого масло з боку біодизельної галузі в Південній Америці.

Виконавчий директор Індонезійської асоціації пальмового масла Фадха Хасан прогнозує, що в 2011 р. виробництво пальмового масла досягне в Індонезії 23,5 млн. т, що на 4,4% більше виробництва в попередньому році. Його нарощування пов'язано з підвищенням врожайності пальмових плантацій.

Темпи зростання виробництва в 2012 р. будуть незначними, оскільки в поточному році в країні був оголошений дворічний мораторій на видачу дозволів на вирубку лісів і торфовищ підготовку для вирощування на цих територіях сільгоспкультур.

За прогнозом Хасана, виробництво в 2012 р. складе 24-25 млн. т.

Очікується, що в найближчі місяці сире пальмове масло може подорожчати до $ 1050 - $ 1100 / т (MYR3320-3480 / т). Це пояснюється зменшенням темпів розширення площ плантацій в Індонезії, збільшенням попиту на соєву олію з боку біодизельної галузі в Південній Америці і підвищенням продовольчого попиту на тлі зростання доходів населення в державах, що розвиваються.

За останні роки площі пальмових плантацій в Південно-Східній Азії істотно розширилася, що було викликано подорожчанням сирого пальмового масла при збільшенні світового попиту на тропічні олії.

Мінсільгосп США знизив прогноз експорту пальмової олії з Індонезії в 2011/12 МР на 1% до 18,95 млн. т, що пов'язано зі зменшенням темпів поставок в ЄС та Індію.

Індонезія може поставити в Євросоюз 3,5 млн. т продукції. Раніше очікувалося, що цей показник досягне 4,5%. Зниження прогнозу викликано побоюваннями із приводу економічної ситуації в регіоні.

Поставки сирої індонезійського пальмової олії до Індії можуть зменшитися через зміну системи оподаткування в Індонезії. У країні була збільшена експортне мито на сиру олію та знижені мита на очищену продукцію.

У вересні 2011 р. між Індонезією і Пакистаном було підписано преференційне торговельну угоду. Очікується, що це сприятиме нарощуванню поставок індонезійського масла в Пакистан.

Угода вступить в силу з січня 2012 р. В результаті, мито на імпорт до Пакистану індонезійського пальмового масла буде скасована. На поточний момент вона дорівнює 15%.

З 2003 р. щорічний приріст імпорту пальмової олії в Пакистан становив більше 7%. У 2011 р. в країну можуть бути поставлені 2,5 млн. т цієї продукції

У січні-вересні 2011 р. Китай імпортував 4,17 млн. т пальмового масла, що на 0,4% більше поставок в аналогічний період попереднього року.

Прогноз перехідних запасів пальмової олії в Індонезії в 2011/12 МР був збільшений на 33,5% до 617 тис. т.


Нравится
Новини зі світу
Останні новини