Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

Казахстан: 4 млн. т зерна нового врожаю піде на відходи

У Казахстані близько 4 млн. т зерна з 29,7 млн. т урожаю цього року піде на відходи, вважає голова партії "Ауил" Г. калієві.

"29,7 млн. т - це бункерний вагу, це не той, що лежить у сховищах. І тут, я вважаю, що десь 3-4 млн. т підуть у відходи. І тоді залишиться десь 25 млн. т. Все, що ми не встигли завантажити в сховища, ще невідомо, скільки з них збереглося, потенційно, скільки можуть, але завжди відсотків 15 ми втрачаємо. З цього розрахунку я вважаю, що 3-4 млн. т напевно ми втратимо ", - сказав він на засіданні "Айт парку".

"У нас близько 28 млн. т ємності, 15 млн. т було великих елеваторів у державній власності, 13 млн. т були сховища зерна в господарствах. Але ми приватизували все, сьогодні деякі прийшли в непридатність. І зараз вже ніхто точно не знає, скільки зерна ми можемо зберігати в сховищах. Хоча в нас потенційно 28 млн. т ", - додав Г. калієва, підкресливши, що у 60% фермерів цих сховищ немає.

Г. Калієва також висловився про продовольчу безпеку країни, передає Казтаг.

"Ми 30% десь закуповуємо, але коли ми за межі 15% виходимо, ми втрачаємо продовольчу безпеку. У великих містах, як Алмати, наприклад, ми закуповуємо імпортні товари за 40%. І це багато", - підкреслив лідер партії.

Зазначимо, що високий урожай зернових в Казахстані не став приводом радості для багатьох зерновиробників. Він тільки ще більше оголила інфраструктурні недоліки у системі АПК. Вони виникли не відразу, але сьогодні стали реальністю для багатьох селян.

За даними Мінсельсхоза республіки, Казахстан зібрав цього року рекордний урожай зерна - 29,7 млн. т. За оцінками МСХ, Казахстан може експортувати в поточному маркетинговому році до 15 млн. т зерна.


Нравится
Новини зі світу
Останні новини