Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

Цінова різниця між соєвим і пальмовою маслами може зменшитися - ANZ Research

Фахівці ANZ Research припускають, що цінова різниця між соєвим і сирим пальмовою маслами може і далі зменшуватися. Це пов'язано зі скороченням виробництва пальмової і очікуваним збільшенням пропозиції соєвого масла в початку 2012 р.

У жовтні ц.р. соєва олія була дорожче пальмового на $ 185 / т. Цінова різниця зменшилася на поточний момент до $ 51 / т.

Запаси пальмового масла зменшуються. В результаті, до березня 2012 р. його вартість може зрівнятися з вартістю соєвого масла.

У Південній Америці очікується хороший врожаю сої, що сприятиме виробництву соєвого масла. У той же час, в Тихоокеанському регіоні формується погодний феномен Ла-Нінья, який може стати причиною великих опадів у Південно-Східній Азії, негативно відбившись на виробництві пальмового масла.

Зменшення цінової різниці веде до того, що соєва олія стає більш привабливим для покупців з ЄС, Китаю, Індії та інших країн, а попит на пальмове масло знижується.

Як повідомляла компанія "Проагро", 21 листопада 2011 р. вартість малазійського сирого пальмового масла на малайзійської біржі MDEX зменшилася в порівнянні з попереднім днем ​​на 1,8% до MYR3191 / т.

На попередньому тижні олія подорожчала до найвищого рівня за 5 місяців. 18 листопада його вартість досягла MYR3270 / т, найвищого показника з 15 червня ц.р.

Тиск на ціни роблять побоювання з приводу боргової кризи в Євросоюзі, що супроводжується зниженням котирувань на цінні папери, а також інформація про відсутність прогресу в США щодо зменшення дефіциту бюджету

Підтримку ринку подають дані про високі темпи експорту з Малайзії, сильних дощах, пов'язаних з погодним феноменом Ла-Нінья, і прогнози сезонного скорочення виробництва в 4 кварталі ц.р.

Деякі трейдери прогнозують збереження високого попиту на малазійське пальмове масло з боку Китаю, Індії і Пакистану, оскільки ці держави зацікавлені у поповненні запасів після свят.

Європейські аналітики підвищили прогноз врожаю соєвих бобів в Бразилії в 2012 р. на 1 млн. т до 74,3 млн. т, або на 1,4%, що пов'язано з випаданням в країні сприятливих опадів. У той же час, це менше виробництва в попередньому році на 1,1%.

Прогноз для Аргентини зменшено на 1 млн. т, 1,9%, до 52 млн. т, що більше врожаю 2011 р. на 5,3%. Багато виробників переорієнтувалися на вирощування кукурудзи замість сої через привабливих цін на зернову.

Експерти відзначають, що південноамериканські аграрії активно використовують добрива, щоб підвищити врожайність.

Найбільшим виробником сої у світі є США, другим за величиною - Бразилія, третім - Аргентина.

Мінсільгосп Аргентини прогнозує, що виробництво досягне в країні 53 млн. т.


Нравится
Новини зі світу
Останні новини