Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
Світове виробництво винограду б'є рекорди

Світове виробництво винограду б'є рекорди

Цього року українські винороби як, втім, і їхні колеги в інших країнах можуть радіти - весь світ збирає рекордні врожаї винограду. Правда, чекати здешевлення вина не варто - за рахунок зростання вартості інших складових, на ціні для споживача вдалий рік навряд чи якось позначиться

За офіційними даними, які наводить Асоціація виноградарів і виноробів України (АВВУ), валовий збір технічного винограду на 1 листопада поточного року склав 244191 т, коли в аналогічний період минулого року цей показник був на рівні 136 318 т. Столового винограду було зібрано за той же період 35474 т в 2011 р. і 30522 - у 2010 р. Нинішній рік - вдалий для українських виноградарів та виноробів як за обсягом, так і за якістю та складом зібраної ягоди. У південних областях вал перевищив торішній до 2,5 рази.

Так, Крим в основному показує стабільні врожаї з року в рік, навіть у минулому, 2010 невдалому році на півострові збір винограду також був нормальним по валу і показниками ягоди, як і в поточному році.

Приміром, наприкінці жовтня на виноградарських господарствах, які вирощують виноград для Євпаторійського винзаводу, за підсумками поточного сезону було зібрано близько 8,3 тис. т винограду. За прогнозами, урожай в поточному році на 20% перевищить показники минулого року.

Разом з тим виноград в поточному сезоні значно краще по кондиціям: тепла зима і сприятливі погодні умови в період його цвітіння і дозрівання позитивно вплинули на плодоношення і накопичення цукру в ягоді. Дуже хороший урожай показав сорт «Каберне Совіньон», а також мускатні сорти винограду. У цьому сезоні в активне промислове плодоношення вступили молоді виноградники (сорту «Мерло» і «Мускат Оттонель»), посаджені в 2006-2007 рр..

А от південні області України - такі як Одеська, Миколаївська, Херсонська - і Закарпаття в 2011 р. порадували: вал перевищив минулорічний у 2-2,5 рази, і в ягоді накопичено значну кількість цукру. «Все це дає впевненість, що в 2011-2012 рр.. українські виробники будуть майже повністю забезпечені власною сировиною - близько 90% від потреб », - зазначає директор АВВУ Сергій Петренко. Як зазначив глава АВВУ, якщо порівнювати ситуацію з виноматеріалами в поточному році проти 2010 р., то в минулому році ціни на виноматеріали серйозно зросли через загальне неврожаю, а також введених мит на ввезення імпортних виноматеріалів. У поточному році ціни на виноматеріали, незважаючи на хороший урожай, в цілому залишаються на рівні минулого року, оскільки зросли складові собівартості виноматеріалів: енергоносії, паливо, препарати для обробки лози, заробітна плата і т.п.

«При цьому позитивним є те, що зараз ми починаємо бачити результати дії 1-1,5-відсоткового збору: три-п'ять років тому в Україні був посаджений якісний посадковий матеріал з гарною врожайністю, і в поточному році ця лоза вступає у промислове плодоношення, причому її врожайність становить 110-120 і доходить навіть до 140 ц з гектара. Тобто ми бачимо, що даний механізм підтримки галузі починає приносити результати, виконуючи поставлені завдання по збору технічних сортів винограду та забезпечення українських виноробів якісним вітчизняним виноматеріалом (до того на тлі загального зниження обсягу ринку в 2011 р.) », - відзначає Сергій Петренко. За його словами, сьогодні ми спостерігаємо тенденцію, коли український споживач став більш вимогливо підходити до вибору вина, і в даних умовах у більш виграшній позиції виявляються ті гравці ринку, які контролюють весь процес виробництва вина - від якості посадженої лози і зібраного врожаю до кінцевого продукту .

Але не тільки українські винороби можуть похвалитися вдалим врожаєм. Росія в 2011 р. збільшить виробництво винограду до 350-360 тис. т проти 324 тис. т в 2010 р., повідомив президент Союзу виноградарів та виноробства РФ Леонід Попович на річних зборах союзу в Абрау-Дюрсо 22 жовтня. «Це дивно, тому що такі цифри ми проектували в програмі розвитку виноробства», - заявив він, нагадавши, що в 2009 р. збір винограду становив 299 тис. т. Разом з тим Леонід Попович заявив, що за останні роки, на жаль, не вдалося відновити площі виноградників, загиблі п'ять років тому через морози. У 2010 р. площі під виноградниками в Росії становили 60,9 тис. га проти 61,3 тис. га в 2006 р.

Відповідно до прогнозів, закладеними у програмі «Розвиток виноградарства і виноробства», в 2015 р. площі під виноградниками повинні збільшитися до 68,5 тис. га, в 2020 р. - до 111,5 тис. га. У Дубоссарському районі Придністров'я урожай винограду також обіцяє стати рекордним. За словами фахівців, така врожайність, як цього року, буває один раз на століття. Як розповів директор Дойбанского виробництва тираспольського винно-коньячного заводу KVINT Володимир Дорма, погодні умови - прохолодна перша половина літа і суха і тепла друга - зробили урожай винограду унікальним.

«На сьогоднішній день вже 14 тис. т винограду зібрано, до кінця тижня планується завершити збирання білих сортів - це ще приблизно 200-250 т», - повідомив він.

Німецькі винороби також очікують, що вино нинішнього збору буде відрізнятися гарною якістю. Смак вина врожаю цього року задовольнить найвимогливішого цінителя, зазначив президент Німецького союзу виноробів Норберт Вебер (Norbert Weber). Дякувати за це, за його словами, слід «казковий вересень». Обсяг виробництва вина в 9 млн. гол (1 гол = 10 дал) відповідає середнім значенням останніх десяти років. Любителям вина не варто побоюватися і зростання цін - винороби прогнозують, що ціни залишаться стабільними.

«Відмінний урожай 2011 приверне увагу поціновувачів вина не тільки на внутрішньому ринку, а й за кордоном», - впевнена виконавчий директор Німецького інституту вина (Deutsches Weininstitut, DWI) Моніка Ройль (Monika Reule). За її словами, рясний урожай 2011 р. через відмінного співвідношення ціни і якості допоможе німецьким виноробам повернути позиції на ринку, втрачені в 2010 р.

В Австрії винороби зібрали найкращий за останні декілька років врожай винограду.


Нравится
Новини зі світу
Останні новини