Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
Франція: перевалка зерна через порт Руан за тиждень різко зменшилася

За тиждень, що закінчився 30 листопада, перевалка пшениці через французький порт Руан зменшилася в порівнянні з попереднім тижнем на 39% до 116,17 тис. т, що є найнижчим показником за 4 тижні. Її скорочення пояснюється зменшенням поставок до Алжиру (більш ніж удвічі до 26,6 тис. т) і Марокко (на 21,2% до 79,8 тис. т).

У 2009/10 МР на частку Руана припадало 45% всього обсягу перевалки зерна через французькі порти.

Найбільшим імпортером французької пшениці є Алжир.

Як повідомляла компанія "Проагро", в 2010/11 МР Алжир імпортував з Франції 4,2 млн. т мягкозерной пшениці та 873,8 тис. т дурум. У результаті, частка французької продукції в алжирському імпорті пшениці досягла 79%.

Аналітики France Export Cereales вважають, що в новому сезоні поставки французької пшениці в країну можуть зменшитися, оскільки в попередньому періоді це держава накопичила великі запаси, побоюючись виникнення дефіциту на внутрішньому ринку.

У липні-жовтні 2011 р. Франція поставила в Алжир 2,1 млн. т мягкозерной пшениці, що на 60% більше поставок в аналогічний період попереднього року.

Експерти France Export Cereales вважають, що причорноморська пшениця поки не буде активно поставлятися в Алжир, оскільки в країні діють жорсткі вимоги щодо якості зерна. Так, не допускається імпорт продукції, якої було завдано якоїсь шкоди комахами.

Аналітики Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) вказують на те, що посіви пшениці в багатьох регіонах, розташованих на північ від Чорного і Каспійського морів, сильно постраждали від поширення шкідників, а саме черепашки шкідливою.

Таким чином, основним постачальником пшениці для Алжиру і далі залишиться Франція, яка постачає в країну більше 20% всього експортованого нею зерна. У Франції відсутня проблема істотного погіршення якості зерна через поширення комах-шкідників.

Фахівці припускають, що певну конкуренцію Франції на алжирському ринку може скласти Аргентина. Поставок австралійської продукції перешкоджає значна віддаленість Австралії від Алжиру.

За інформацією митної служби Алжиру, в січні-жовтні 2011 р. країна імпортувала 6,35 млн. т пшениці. Це на 40,5% більше поставок в аналогічний період попереднього року. Експерти відзначають, що в поточному році країна може імпортувати рекордний обсяг продукції.

Рекордний імпорт був зафіксований в 2008 р., коли внаслідок неврожаю країна закупила на світовому ринку 6,9 млн. т пшениці.

Поставки мягкозерной пшениці зросли в перші 10 місяців 2011 р. на 51,3% до 4,95 млн. т, дурум - на 12% до 1,39 млн. т.

У зазначений період Франція поставила в Алжир 3,93 млн. т мягкозерной пшениці, Бразилія - ​​675 тис. т.

Франція також була найбільшим постачальником дурум, експортувавши в Алжир 861,3 тис. т цієї продукції. Мексика поставила 358,4 тис. т.

У вартісному виразі імпорт пшениці зріс більш ніж удвічі до $ 2,42 млрд.


Нравится
Новини зі світу
Останні новини