Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

Франція зменшить експорт пшениці в Єгипет у 2011/12 більш ніж в 10 разів

За прогнозом експертів France Export Cereales, в 2011/12 МР Франція зменшить поставки пшениці в Єгипет у порівнянні з попереднім роком більш ніж в 10 разів до 0,2 млн. т.

У 2010/09 МР Єгипет імпортував 2,5 млн. т французької пшениці, чому сприяло введення заборони на експорт до Росії.

Як відомо, в 2011 р. в Росії та Україні були зібрані великі врожаї зерна, що призвело до різкого збільшення експортного пропозиції недорогий причорноморської продукції. У цій ситуації привабливість французької пшениці для імпортерів, у тому числі Єгипту, зменшилася.

Очікується, що в поточному сезоні частка причорноморської пшениці на ринках Єгипту, Алжиру і Марокко збільшиться, що призведе до ослаблення позицій французької продукції.

Згідно з прогнозом France Export Cereales, в 2011/12 МР Франція експортує за межі ЄС 8,5 млн. т пшениці. Поставки в Марокко зменшаться на 50% до 1,2 млн. т. У Алжир будуть поставлені 4-4,3 млн. т.

На поточний момент третину французької експортної пшениці поставляється в Алжир.

Як повідомляла компанія "Проагро", 5 грудня 2011 р. вартість січневого ф'ючерсу на борошномельну пшеницю на французькій біржі Euronext знизилася в порівнянні з попередньою сесією на EUR1, 5 / т, або 0,8%, до EUR179, 75 / т EXW.

Тиск на ринок зробили зміцнення євро і прогнози випадіння сприятливих опадів у центральних і східних районах ЄС. Очікується, що це призведе до поліпшення перспектив врожаю в північно-східних районах Франції, у Німеччині, Польщі, Словенії та Чеській Республіці.

За тиждень, що закінчився 30 листопада, перевалка пшениці через французький порт Руан зменшилася в порівнянні з попереднім тижнем на 39% до 116,17 тис. т, що є найнижчим показником за 4 тижні. Її скорочення пояснюється зменшенням поставок до Алжиру (більш ніж удвічі до 26,6 тис. т) і Марокко (на 21,2% до 79,8 тис. т).

У 2009/10 МР на частку Руана припадало 45% всього обсягу перевалки зерна через французькі порти.

Як повідомляла компанія "Проагро", в 2010/11 МР Алжир імпортував з Франції 4,2 млн. т мягкозерной пшениці та 873,8 тис. т дурум. У результаті, частка французької продукції в алжирському імпорті пшениці досягла 79%.

Аналітики France Export Cereales вважають, що в новому сезоні поставки французької пшениці в країну можуть зменшитися, оскільки в попередньому періоді це держава накопичила великі запаси, побоюючись виникнення дефіциту на внутрішньому ринку.

У липні-жовтні 2011 р. Франція поставила в Алжир 2,1 млн. т мягкозерной пшениці, що на 60% більше поставок в аналогічний період попереднього року.

Експерти France Export Cereales вважають, що причорноморська пшениця поки не буде активно поставлятися в Алжир, оскільки в країні діють жорсткі вимоги щодо якості зерна. Так, не допускається імпорт продукції, якої було завдано якоїсь шкоди комахами.

Аналітики Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) вказують на те, що посіви пшениці в багатьох регіонах, розташованих на північ від Чорного і Каспійського морів, сильно постраждали від поширення шкідників, а саме черепашки шкідливою.

Таким чином, основним постачальником пшениці для Алжиру і далі залишиться Франція, яка постачає в країну більше 20% всього експортованого нею зерна. У Франції відсутня проблема істотного погіршення якості зерна через поширення комах-шкідників.

Фахівці припускають, що певну конкуренцію Франції на алжирському ринку може скласти Аргентина. Поставок австралійської продукції перешкоджає значна віддаленість Австралії від Алжиру.

За інформацією митної служби Алжиру, в січні-жовтні 2011 р. країна імпортувала 6,35 млн. т пшениці. Це на 40,5% більше поставок в аналогічний період попереднього року. Експерти відзначають, що в поточному році країна може імпортувати рекордний обсяг продукції.

Рекордний імпорт був зафіксований в 2008 р., коли внаслідок неврожаю країна закупила на світовому ринку 6,9 млн. т пшениці.

Поставки мягкозерной пшениці зросли в перші 10 місяців 2011 р. на 51,3% до 4,95 млн. т, дурум - на 12% до 1,39 млн. т.

У зазначений період Франція поставила в Алжир 3,93 млн. т мягкозерной пшениці, Бразилія - ​​675 тис. т.

Франція також була найбільшим постачальником дурум, експортувавши в Алжир 861,3 тис. т цієї продукції. Мексика поставила 358,4 тис. т.

У вартісному виразі імпорт пшениці зріс більш ніж удвічі до $ 2,42 млрд.

Єгипет накопичив достатньо запасів пшениці для задоволення внутрішнього попиту до червня 2012 р. Про це заявив представник Генеральної компанії зерносховищ Адель Морс (Adel Morsi).

Віце-президент Генерального відомства товарних поставок Єгипту Номані Номані повідомив про те, що Угорщина та Польща можуть бути додані до переліку держав, яким дозволена поставка в Єгипет пшениці.

На поточний момент єгипетська сторона вивчає характеристики польської та угорської продукції і можливості її транспортування. Після цього єгипетська делегація відвідає зазначені країни з робочими візитами з метою остаточного узгодження питань організації поставок.

Як відомо, в жовтні 2011 р. право на постачання пшениці в цей близькосхідна держава отримала України.

Номані вказав на те, що Польща та Угорщина не отримають право на постачання своєї продукції в найближчому майбутньому, оскільки для цього ще повинні бути ретельно вивчені відповідні питання. Крім того, він відзначив наявність деяких проблем з якістю польського зерна.

З початку 2011/12 МР (липень-червень) Єгипет переважно закуповує причорноморську пшеницю. При цьому були придбані 2,88 млн. т російського, 300 тис. т українського, 180 тис. т румунського і 120 тис. т казахстанського зерна, а також 60 тис. т української / російської / казахстанської продукції на вибір постачальника.

На думку трейдерів, дозвіл ще 2 країнам постачати свою пшеницю надасть додатковий тиск на вартість російської продукції.

19 листопада 2011 Генеральна відомство товарних поставок Єгипту придбало 240 тис. т пшениці. Термін поставки - 11-20 лютого 2011 р

У тому числі у компанії Nidera були закуплені 60 тис. т української, російської чи казахстанської продукції (на вибір постачальника) за ціною $ 247,69 / т FOB. Також у Aston були закуплені 60 тис. т російського зерна за ціною $ 249 / т FOB і у Louis Dreyfus-- 2 партії російської пшениці обсягом 60 тис. т кожна за ціною $ 249 / т. FOB.

6 листопада ц.р. Генеральне відомство товарних поставок Єгипту (GASC) оголосило новий тендер на закупівлю пшениці. Термін поставки продукції - 20-29 лютого 2012 Умови тендеру передбачають придбання французької, німецької, американської, канадської, австралійської, британської, казахстанської, російської, румунської, української і аргентинської пшениці.


Нравится
Новини зі світу
Останні новини