Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

Болгарія: аграрії протестують проти планованого скорочення субсидування сільгоспвиробництва

Близько 3 тис. т виробників зерна протестують у столиці Болгарії Софії проти скорочення обсягів субсидування аграрного виробництва і вимагають відставки міністрів фінансів і сільського господарства. Крім того, раніше були перекриті деякі великі дороги і 2 прикордонні переходи.

Уряд наполягає, що зменшення субсидій необхідно для скорочення бюджетних видатків, яке розглядається як важлива фіскальної заходи щодо запобігання можливої ​​економічної рецесії. При цьому уряд відмовився від озвученого раніше обіцянки виплатити в 2012 р. аграріям 570 млн. левів ($ 393 млн.) в якості компенсації акцизного збору і субсидій на сільгоспугіддя, що викликало обурення сільгоспвиробників.

Перед жовтневими президентськими і місцевими виборами міністр фінансів Болгарії Симеон Дянков, представники Мінсільгоспу країни та організацій сільгоспвиробників погодили питання субсидування галузі. Проте проект державного бюджету на 2012 р. передбачає скорочення фінансування.

У країні також тривають протести працівників інших галузей. Так, близько 2 тижнів страйкують співробітники залізничної компанії BDZ, що пов'язано із запланованим скороченням робочих місць. Крім того, профспілки погрожують новими протестами у зв'язку з пенсійною реформою.

Як повідомляла компанія "Проагро", заступник голови Національної служби по зерну і кормів Болгарії Павло Ніколов прогнозує, що країна експортує як мінімум 2 млн. т пшениці врожаю 2011

У 2011 р. виробництво пшениці зросло в порівнянні з попереднім роком на 6,5% до 4,26 млн. т. Врожайність підвищилася проти 2010 р.; якість зерна значно покращився у зв'язку з більш сприятливими погодними умовами.

У 2010 р. Болгарія продала 1,59 млн. т пшениці. Її споживання становить у країні близько 2 млн. т на рік.


Нравится
Новини зі світу
Останні новини