Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

У листопаді 2011 р. Продовольчою індекс FAO знизився на 1% до 215 пунктів

У листопаді 2011 р. індекс цін на продукти харчування Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) знизився до 215 пунктів, що в основному було викликано здешевленням пшениці. У порівнянні з попереднім місяцем він зменшився на 1%.

Індекс цін на зернові знизився на 3 пункти, або на 1%. При цьому вартість пшениці скоротилася на 3%. Рис подешевшав лише незначно.

Експерти FAO відзначають поліпшення перспектив пропозиції в азіатських країнах і Росії, що чинило тиск на ціни.

Знижувальний вплив на ринок також мали зміцнення долара і побоювання з приводу стану світової економіки.

Як повідомляла компанія "Проагро", за інформацією Міжнародної ради по зерну, кілька зміцнившись на початку листопада, світові експортні ціни на зерно знову пішли вниз, хоча рис знову став винятком. Індекс GOI МСЗ опустився в цілому на 16 пунктів (або 6%), досягнувши найнижчого рівня за 13 місяців. Недавнє падіння ринку може бути частково пов'язане зі спадаючою інтерпретацією фундаментальних факторів, так як в північній півкулі збиральна кампанія наближається до завершення, а на південь від екватора почалися польові роботи. Проте причиною також може бути поглиблюється фінансова невизначеність, особливо в Європі, що відбилося практично на всіх сировинних товарах.

Високий рівень пропозиції пшениці на тлі сильної експортної конкуренції (у тому числі з боку зерна нового врожаю з Аргентини та Австралії) в більшості випадків викликав зниження цін фоб за минулий місяць на 20-30 дол США, скоротивши розрив з котируваннями з Чорноморського регіону. Незважаючи на початкову підтримку з боку готівкових ринків США і зниження офіційної оцінки врожаю, на біржі CME в Чикаго відбулася масштабна спекулятивна розпродаж кукурудзяних ф'ючерсів. Частково це було викликано посиленням конкуренцією з боку інших експортерів, однак, при цьому стурбованість глобальною фінансовою кризою і крахом найбільшої брокерської фірми серйозно позначилася на ринкових настроях.

Аналогічне тиск присутнє також на ринках олієнасіння, де воно було обумовлено спадом у секторі соя-бобів США, ціни в якому впали до найнижчих значень з жовтня 2010 року.

Фахівці Rabobank прогнозують, що збільшення пропозиції сільгосппродукції і невизначеність з приводу економічної ситуації в світі будуть чинити тиск на світовий аграрний ринок, внаслідок чого ціни в 2012 р. будуть нижче їх рівня в 2011 р.

Зниженню цін на аграрну продукцію почалося в середині ц.р. Очікується, що в довгостроковій перспективі тенденція до підвищення її вартості збережеться. Підтримку ринку надаватиме високий попит.

У 2012 р. середні ціни на всі види аграрної продукції знизяться.

Цукор подешевшає, оскільки на ринку вперше за 3 останній сезону утворюється його надлишок. Очікується, що в 2011/12 МР він складе близько 6 млн. т.

У першому кварталі 2012 р. середня ціна цукру на біржі ICE склав 23,5 центів / фунт, у другому - 23 центів / фунт. У третьому і четвертому кварталах вона зменшиться до 22 центів / фунт.


Нравится
Новини зі світу
Останні новини