Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

Аргентина: прогноз врожаю пшениці збільшено на 3,2% до 12,8 млн. т

Експерти Зерновий біржі Розаріо підвищили прогноз урожаю пшениці в Аргентині в 2011/12 МР на 3,2% до 12,8 млн. т. Це пов'язано з поліпшенням погодних умов в південно-східних районах провінції Буенос-Айрес.

Аргентина є одним з найбільших експортерів пшениці в світі, тому підвищення прогнозу для країни робить деякий тиск на ринок.

Як повідомляла компанія "Проагро", міністр сільського господарства Аргентини Юліан Домінгес (Julian Dominguez) заявив про те, що уряд дозволить експорт 2,7 млн. т пшениці врожаю 2010/11 МР.

Міністр економіки Аргентини Амадо Боуд повідомив про плани експортувати додаткові 1,4 млн. т пшениці. Рішення про збільшення обсягу поставок було ухвалене після того, як було підтверджено наявність додаткових запасів.

Раніше уряд дозволив експортувати 3 млн. т пшениці врожаю 2011/12 МР.

За інформацією національної сільськогосподарської санітарної служби Аргентини Senasa, в січні-вересні 2011 р. країна експортувала 6,4 млн. т пшениці. У тому числі 3,4 млн. т було поставлено в Бразилію, 470 тис. т - до Єгипту, 270 тис. т - в Марокко, 209 тис. т - в Алжир і 135 тис. т - до Колумбії.

Як відомо, аргентинські аграрії неодноразово протестували проти чинної в країні системи експортних дозволів. Вона передбачає багаторазове встановлення експортних квот протягом сезону, що ускладнює для виробників експортну продаж, змушуючи їх продавати зерно за зниженими цінами на внутрішньому ринку.

Уряд жорстко контролює експорт пшениці і кукурудзи з метою утримання внутрішніх цін на низькому рівні. Дозволи на експорт видаються лише у разі накопичення запасів, достатніх для задоволення попиту.

Мінсільгосп Аргентини розробляє нову систему експорту, в рамках якої експортери і трейдери отримають можливість експортувати зерно після того, як для внутрішнього споживання будуть зарезервовані 40% прогнозованого врожаю. Очікується, що нова система почне діяти з 2011/12 МР.

За даними Мінсільгоспу США, в 2010/11 МР урожай склав в Аргентині 15 млн. т.


Нравится
Новини зі світу
Останні новини