Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

Імпорт олійних в Китай збільшиться

Імпорт олійних в Китай збільшиться

Трейдери прогнозують, що збільшення переробних потужностей в Китаї на тлі скорочення внутрішнього виробництва ріпаку призведе до нарощування імпорту олійної в країну, особливо імпорту канадської продукції. Збільшення поставок олійної відбудеться за рахунок зменшення імпорту ріпакової олії та шроту, передає ПроАгро.

В останні роки відбулося збільшення поставок до Китаю продуктів переробки ріпаку, що було викликано дією обмежень на імпорт канадської каноли.

На думку деяких суб'єктів ринку, у 2012 р Китай може імпортувати понад 2,5 млн. т ріпаку.
Висока прибутковість переробки ріпаку привела до того, що в останні місяці китайські переробники активно закуповували канадську продукцію.

Експерти Національного інформаційного центру Китаю з питань зерна і олійних прогнозують, що в 2011/12 МР (червень-травень) країна імпортує 1,8 млн. т ріпаку проти 1,3 млн. т в попередньому маркетинговому році.

У січні-жовтні 2011 р. Китай імпортував на 17,6% більше рапсового шроту, ніж було поставлено в аналогічний період попереднього року. В основному поставлялася канадська та індійська продукція.

У 2010 р. імпорт шроту збільшився в порівнянні з попереднім роком майже в 5 разів до 1,21 млн. т.

Поставки рапсового масла в країну зросли в 2010 р. більш ніж удвічі до 985,3 тис. т. При цьому імпорт ріпаку скоротився на 51% до 1,6 млн. т.

В останні роки спостерігалося скорочення в Китаї виробництва ріпаку, що пояснюється політикою уряду щодо стимулювання вирощування зернових.

За словами аналітика Shang JC Intelligence Co Ltd Лю Юня, у зв'язку з невисокою прибутковістю виробництва ріпаку багато аграріїв відмовилися від його вирощування.

За попередніми даними, площа посіву врожаю 2012/13 МР зменшилася в порівнянні з попереднім роком на 6-7%.

У 2010/11 МР виробництво ріпаку зменшилось в країні в порівнянні з попереднім маркетинговим роком на 4,5% до 12,5 млн. т.

Як повідомляла компанія "Проагро", у період з 1 по 8 грудня 2011 ціни на ріпак виросли. На канадській біржі WCE січневий ф'ючерс подорожчав на $ 11,6 / т до $ 510,6 / т FOB.

Факторами підтримки були хороший попит, невисока пропозицію ріпаку виробниками і деяке подорожчання сої.
Європейські аналітики прогнозують, що в 2011/12 МР (серпень-липень) перехідні запаси каноли зменшаться в Канаді в порівнянні з попереднім маркетинговим роком на 40% до 1,1 млн. т, що пов'язано з активним експортом і переробкою.

У порівнянні з 2010/11 МР збільшиться переробка на 5,7%. Експорт збільшиться на 6,9% до 7,7 млн. т. Сумарний обсяг експорту та переробки складе 14,4 млн. т.

Експерти відзначають збільшення поставок ріпаку до Китаю, що пов'язано зі зменшенням внутрішнього виробництва і наявністю великих потужностей з переробки в цій країні.

З початку 2011 р. вартість каноли на канадській біржі ICE Futures зменшилася на 14%. Її зниження було викликано побоюваннями з приводу поглиблення економічної кризи в США і ЄС, що може призвести до зменшення попиту.

У серпні-листопаді ц.р. Канада збільшила експорт каноли в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року на 9%, переробку - на 8%.

Виробництво збільшилося в 2011 р. на 5,3% до 13,8 млн. т.

Канада є одним з найбільших в світі виробників і експортерів ріпаку.


Нравится
Новини зі світу
Останні новини