Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

Австралія: прогноз виробництва каноли в 2011/12 МР збільшений на 12% до рекордних 2,95 млн. т

Експерти Австралійської олійної федерації підвищили прогноз виробництва каноли в Австралії в 2011/12 МР на 12% до рекордних 2,95 млн. т. В порівнянні з попереднім сезоном воно зросте на 37%, що на тлі високих світових цін дозволить аграріям отримати більший прибуток.

Значне збільшення врожаю в значній мірі викликане підвищенням врожайності. Крім того, завдяки майже ідеальним погодних умов високим є вміст у насінні масла - в середньому близько 44%. У деяких районах цей показник сягає 49%.

Середній рівень масла в насінні за 5 років становив 42%.

Австралія поставляє значні обсяги своєї продукції в ЄС, де вона використовується для отримання біодизелю.

Середній показник виробництва каноли за останні 5 років становив у Австралії 1,59 млн. т, експорту - 893 тис. т.

Підтримку ринку ріпаку роблять хороший попит з боку біодизельної галузі, особливо в ЄС, великий попит на олію і шрот в Китаї і побоювання з приводу погіршення перспектив урожаю сої в Південній Америці внаслідок посухи.

Дані про гарні перспективи виробництва каноли в Австралії мають знижувальний вплив на світовий ринок.

Як повідомляла компанія "Проагро", у період з 8 по 15 грудня 2011 світові ціни на ріпак знизилися. На канадській біржі WCE січневі контракти подешевшали на C $ 9,5 / т до C $ 501,1 / т FOB. Вартість лютневих ф'ючерсів на французькій біржі Euronext зменшилася на EXW7, 25 / т до EXW418, 75 / т FOB.

Тиск на ринок чинили побоювання з приводу боргової кризи в ЄС, здешевлення сої і збільшення Мінсільгоспом США прогнозу світових перехідних запасів ріпаку.

Трейдери прогнозують, що збільшення переробних потужностей в Китай на тлі скорочення внутрішнього виробництва ріпаку призведе до нарощування імпорту олійної в країну, особливо імпорту канадської продукції. Збільшення поставок олійної відбудеться за рахунок зменшення імпорту ріпакової олії та шроту.

В останні роки відбулося збільшення поставок до Китаю продуктів переробки ріпаку, що було викликано дією обмежень на імпорт канадської каноли.

На думку деяких суб'єктів ринку, у 2012 р Китай може імпортувати понад 2,5 млн. т ріпаку.

Висока прибутковість переробки ріпаку привела до того, що в останні місяці китайські переробники активно закуповували канадську продукцію.

Експерти Національного інформаційного центру Китаю з питань зерна і олійних прогнозують, що в 2011/12 МР (червень-травень) країна імпортує 1,8 млн. т ріпаку проти 1,3 млн. т в попередньому маркетинговому році.

У січні-жовтні 2011 р. Китай імпортував на 17,6% більше рапсового шроту, ніж було поставлено в аналогічний період попереднього року. В основному поставлялася канадська та індійська продукція.

У 2010 р. імпорт шроту збільшився в порівнянні з попереднім роком майже в 5 разів до 1,21 млн. т.

Поставки рапсового масла в країну зросли в 2010 р. більш ніж удвічі - до 985,3 тис. т. При цьому імпорт ріпаку скоротився на 51% до 1,6 млн. т.

В останні роки спостерігалося скорочення в Китаї виробництва ріпаку, що пояснюється політикою уряду щодо стимулювання вирощування зернових.

За словами аналітика Shang JC Intelligence Co Ltd Лю Юня, у зв'язку з невисокою прибутковістю виробництва ріпаку багато аграріїв відмовилися від його вирощування.

У 2010/11 МР виробництво ріпаку зменшилось в країні в порівнянні з попереднім маркетинговим роком на 4,5% до 12,5 млн. т.

Фахівці Мінсільгоспу США збільшили прогноз світового виробництва ріпаку в 2011/12 МР на 1,6% до 59,84 млн. т, що менше врожаю попереднього маркетингового року на 1%.

Щодо світового експорту прогноз підвищений на 4% до 11,09 млн. т. Постачання зростуть проти 2010/11 МР на 2,4%.

Прогноз експорту для Канади був збільшений на 600 тис. т до 7,5 млн. т, що пов'язано з рекордним врожаєм у країні. Прогноз імпорту для Китаю підвищений на 300 тис. т до 1,2 млн. т через скорочення виробництва.

Переробка ріпаку в світі зменшиться в поточному сезоні на 2% до 57,79 млн. т.

Прогноз світових перехідних запасів був переглянутий у бік збільшення на 12,3% до 5,39 млн. т, що менше їх обсяг у попередньому періоді на 14%.


Нравится
Новини зі світу
Останні новини