Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

Китай активно імпортує канадську каноли

Останнім часом Китай є найбільшим імпортером канадської каноли, що пов'язано з високою прибутковістю переробки олійної в країні.

На поточний момент маржа переробки на канадської продукції в Китай становить близько C $ 60-75 / т. У 2010 р. вона була істотно меншою, і в окремих випадках переробка була збитковою.

У перші 3 місяці 2011/12 МР (серпень-липень) Канада поставила в Китай 534,2 тис. т каноли. Це вдвічі більше поставок в аналогічний період попереднього маркетингового року.

Експерти припускають, що щорічно в Китай можуть поставлятися понад 3 млн. т канадської каноли.

За інформацією аналітиків Cargill Ltd., На поточний момент відсутні ознаки зниження попиту на олійну з боку Китаю. Постачанням з Канади сприяють, на ряду з хорошою прибутковістю переробки, збільшення виробництва в країні і відсутність проблем з доставкою продукції.

Як повідомляла компанія "Проагро", трейдери прогнозують, що збільшення переробних потужностей в Китай на тлі скорочення внутрішнього виробництва ріпаку призведе до нарощування імпорту олійної в країну, особливо імпорту канадської продукції. Збільшення поставок олійної відбудеться за рахунок зменшення імпорту ріпакової олії та шроту.

В останні роки відбулося збільшення поставок до Китаю продуктів переробки ріпаку, що було викликано дією обмежень на імпорт канадської каноли.

На думку деяких суб'єктів ринку, у 2012 р Китай може імпортувати понад 2,5 млн. т ріпаку.

Висока прибутковість переробки ріпаку привела до того, що в останні місяці китайські переробники активно закуповували канадську продукцію.

Експерти Національного інформаційного центру Китаю з питань зерна і олійних прогнозують, що в 2011/12 МР (червень-травень) країна імпортує 1,8 млн. т ріпаку проти 1,3 млн. т в попередньому маркетинговому році.

У січні-жовтні 2011 р. Китай імпортував на 17,6% більше рапсового шроту, ніж було поставлено в аналогічний період попереднього року. В основному поставлялася канадська та індійська продукція.

У 2010 р. імпорт шроту збільшився в порівнянні з попереднім роком майже в 5 разів до 1,21 млн. т.

Поставки рапсового масла в країну зросли в 2010 р. більш ніж удвічі до 985,3 тис. т. При цьому імпорт ріпаку скоротився на 51% до 1,6 млн. т.

В останні роки спостерігалося скорочення в Китаї виробництва ріпаку, що пояснюється політикою уряду щодо стимулювання вирощування зернових.

За словами аналітика Shang JC Intelligence Co Ltd Лю Юня, у зв'язку з невисокою прибутковістю виробництва ріпаку багато аграріїв відмовилися від його вирощування.

За попередніми даними, площа посіву врожаю 2012/13 МР зменшилася в порівнянні з попереднім роком на 6-7%.

У 2010/11 МР виробництво ріпаку зменшилось в країні в порівнянні з попереднім маркетинговим роком на 4,5% до 12,5 млн. т.


Нравится
Новини зі світу
Останні новини