Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
Еврокомиссия одобрила использование 3 сортов ГМ-кукурузы и 1 биотехнологического сорта хлопка

Як стало відомо компанії "ПроАгро", Європейська комісія дозволила харчове і фуражне використання, імпорт і переробку на території ЄС трьох сортів генетично модифікованої кукурудзи компанії Syngenta AG (SYNN) і сорту біотехнологічного бавовни компанії Dow Chemical Co. (DOW). Рішення було прийнято після того, як представники країн-членів Євросоюзу не змогли сформувати більшість як за, так і проти відповідного дозвіл.

Дозвіл буде діяти протягом 10 років. Вирощування зазначених сортів на території ЄС не допускається.

Комісія схвалила використання сортів кукурудзи MIR604 x GA21, Bt11 x MIR604 і Bt11 x MIR604 x GA21, які характеризуються підвищеною стійкістю до комах-шкідників і до дії гербіцидів.

Схвалений Єврокомісією сорт бавовни носить назву 281-24-236 x 3006-210-23. Він володіє підвищеною резистентністю до шкідників.

Як повідомляла компанія "Проагро", в листопаді ц.р. Вищий адміністративний суд Франції зобов'язав уряд країни скасувати заборону на генетично модифікований сорт кукурудзи MON 810, який був розроблений компанією Monsanto Co.

Згідно з постановою Європейського суду, уряди країн-членів ЄС мають право в односторонньому порядку вводити подібні заборони лише у випадку, якщо вони можуть надати докази крайньої необхідності прийняття такого рішення і обгрунтувати наявність високого ризику нанесення шкоди здоров'ю людей і тварин, а також навколишньому середовищу. Вищий адміністративний суд Франції вважає, що Мінсільгосп країни не зміг обгрунтувати існування такого ризику.

Французький уряд заборонив використання кукурудзи MON 810 у лютому 2008 р., пославшись на наявність ризиків для здоров'я і навколишнього середовища.

Представники природоохоронної організації Greenpeace виступили з критикою рішення суду і закликають уряд провести серйозне наукове дослідження ризиків, пов'язаних з виробництвом і використанням генетично модифікованої кукурудзи Monsanto.

Міністр сільського господарства Франції Бруно Ле Мер заявив, що уряд буде шукати шляхи збереження заборони, незважаючи на рішення суду.


Нравится
Новини зі світу
Останні новини