Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

Світове виробництво соняшнику збільшиться в 2011/12 МР на 13,7% до 38,1 млн. т

Європейські аналітики прогнозують, що в 2011/12 МР світове виробництво соняшнику зросте в порівнянні з попереднім маркетинговим роком на 13,7% до рекордних 38,1 млн. т. Найбільш високі темпи переробки будуть спостерігатися в першій половині сезону.


Експерти відзначають, що висока пропозиція соняшнику в певній мірі компенсовано великим попитом.

Як повідомляла компанія "Проагро", за інформацією європейських аналітиків, у жовтні 2011 р. обсяг переробки трьох основних олійних в ЄС склав 3,6 млн. т, що менше показника річної давності на 3%. Переробка соняшнику зросла на 22% до 800 тис. т. У найбільшій мірі вона збільшилася у Франції, Іспанії та Італії, чому сприяла її висока прибутковість. Активна переробка спостерігалися також в листопаді. Дані про це надавали підтримку ринку

Європейські аналітики прогнозують, що в поточному сезоні переробка соняшнику зросте в світі в порівнянні з 2010/11 МР на 14% до 34,1 млн. т; в найбільшій мірі її темпи підвищаться в Україні, Росії та ЄС.

У жовтні 2011 р. Туреччина імпортувала 47 тис. т соняшнику.

Таким чином, у перші 3 місяці 2011/12 МР (серпень-жовтень) поставки склали 72 тис. т, що більше їх обсягу в аналогічний період попереднього сезону в 6 разів. При цьому з Румунії були поставлені 33 тис. т продукції, Молдови - 15 тис. т, Україна - 13 тис. т.

У жовтні до Туреччини були поставлені лише 50 тис. т соєвого шроту проти 80 тис. т роком раніше. У той же час, поставки соняшникової шроту зросли в 6,3 рази до 44 тис. т, ріпакової - на 31,8% до 29 тис. т.

Експерти відзначають високі темпи експорту / імпорту соняшникової олії в останні місяці. У серпні-жовтні країна імпортувала 92 тис. т продукції, переважно української, російської та аргентинської, що більше поставок в аналогічний період 2010 р. на 75%. У січні-жовтні ц.р. поставки зросли приблизно вдвічі до 380 тис. т.

Туреччина експортувала в серпні-жовтні 2011 р. 109 тис. т соняшникової олії, що вдвічі більше поставок в аналогічний період роком раніше. У січні-жовтні експорт зріс майже втричі до 334 тис. т. Різке збільшення поставок пояснюється високим попитом з боку Іраку, куди в січні-жовтні були поставлені 275 тис. т турецького масла проти всього лише 55 тис. т роком раніше.

Європейські аналітики прогнозують, що найближчими місяцями вартість соняшникової олії може підвищитися, що пов'язано з його активним споживанням. У січні-червні воно подорожчає в порівнянні з поточним рівнем цін на $ 80 / т. Також збільшаться ціни на насіння і шрот соняшника. Тим не менш, соняшникова олія залишиться дешевше рапсової і соєвої, у всякому разі в січні-березні.


Нравится
Новини зі світу
Останні новини