Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

Марокко: уряд продовжив термін дії нульових імпортних мит на пшеницю

Уряд Марокко продовжило термін дії нульових імпортних мит на мягкозерную пшеницю і дурум до лютого 2012 р. Це рішення пояснюється зниженням рівня запасів у країні.

Мито на імпорт мягкозерной пшениці була скасовані з 15 листопада ц.р. Передбачалося, що вона не буде діяти до кінця 2011 р. Мито щодо дурум була скасована на період з 1 жовтня по 31 грудня п.р.

До скасування мит імпортний тариф на мягкозерную пшеницю становив 135%, дурум - 80%.

Як повідомляла компанія "Проагро", раніше Зернове агентство Марокко (ONICL) повідомляло, що на поточний момент запаси пшениці ONICL знаходяться на рекордному рівні. Це дозволяє забезпечити високу пропозицію зерна на внутрішньому ринку країни, незважаючи на скорочення його закупівель на світовому ринку.

Очікується, що станом на кінець 2011 р. запаси мягкозерной пшениці складуть у Марокко 1,6 млн. т. Цього достатньо для задоволення попиту протягом 4 місяців.

У поточному році урожай пшениці склав 4,17 мягкозерной млн. т, що на 30% більше від його обсягу в 2010 р. Виробництво дурум зросла на 16% до 1,85 млн. т.

Восени ц.р. в Марокко пройшли сприятливі дощі, що сприяло посіву сільгоспкультур.

Основною сільськогосподарською культурою в країні є пшениця. На частку сільського господарства в Марокко припадає близько 15% ВВП.

Основна частина пшениці вирощується дрібними виробниками, і неврожай часто призводить до масової міграції сільського населення в пошуках роботи в міста. Крім того, в неврожайні роки різко зростають витрати держави на імпорт сільгосппродукції.

У 2011 р. виробництво зерна склало в Марокко 8,8 млн. т, що на 18% більше від його обсягу в попередньому році.

У 2010/11 МР (липень-червень) країна імпортувала 6 млн. т зернових, що на 47% більше поставок в попередній період. У тому числі були поставлені 3,22 млн. т мягкозерной пшениці.


Нравится
Новини зі світу
Останні новини