https://hortusukr.com
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня




Пшениця для їжі або їзди?

У BioWanze - найбільшому бельгійському виробника біоетанолу - схоже, знають відповідь на питання: пшениця для їжі або їзди. На цих заводах із зернових і цукрового буряка щороку виробляє 300 тисяч кубічних метрів цього біопалива.

У процесі його згорання, стверджують власники компанії, кількість парникових газів, що виділяються в атмосферу, скорочується в рази.

«Ми використовуємо надлишки буряків. Тобто все те, що не може бути з'їдено людиною, стає джерелом енергії », - говорить представник BioWanze Крістель нуар.

Бути впевненим, що біопаливо виробляється без шкоди для навколишнього середовища - така задача нових норм сертифікації, представлених Єврокомісією.

«В якості основи біопалива в основному використовуються рослини. Ось чому ми повинні бути впевнені, що це не шкодить ні тропічним, ні іншим крихким екосистемам планети », - заявив єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер.

Проте для деяких неурядових організації - це не аргумент, передає ІА «Казах-Зерно». Їх представники стверджують, що величезні ділянки землі спеціально перекроюються для того, щоб вирощувати там інгредієнти для палива.

«Комісія в кінці липня повинна була виступити з пропозицією, яка б чітко обмовив подібне нецільове використання землі. Однак вони не вкладаються в терміни, незважаючи на те, що згідно з їхніми дослідженнями деякі види біопалива набагато більш шкідливі для навколишнього середовища, ніж паливо органічного походження », - заявила представник неурядової організації« Транспорт і Навколишнє середовище »Нюза Урбанчіч.

За даними статистики, в 2020 році на біопаливі буде працювати близько 10% світового транспорту. Якщо перевести цю цифру у відповідну кількість буряків і зернових, краєвид планети розміром трохи більше ніж Нідерланди доведеться розфарбувати в нових сільськогосподарських тонах.

kazakh-zerno.kz


Нравится
Новини зі світу
Останні новини