Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

Посівна кампанія в Білорусі може початися вже в кінці зими

Посівна кампанія в Білорусі може початися вже в другій половині лютого - початку березня 2012 Такий прогноз озвучив 4 січня 2012 під час прес-конференції начальник служби гідрометеорологічних прогнозів Республіканського гідрометеоцентру Д. Рябов.

Він підкреслив, що початок посівної кампанії залежить від розвитку синоптичних процесів, і припустив, що цього року вона може початися досить рано. "У зв'язку з тим, що лютий, за попередніми прогнозами, очікується тепліше звичайного - температура повітря буде на 1 градус вище кліматичної норми, можна припустити, що вже в третій декаді лютого - початку березня, особливо в південних районах (Брестської і Гомельської областях) , почнуться посівні роботи ", - сказав начальник служби гідрометеорологічних прогнозів.

Що стосується озимих культур, то агрометеорологічні умови для них цього року складаються дуже задовільні, зазначив Д. Рябов. Небезпечних явищ, які могли б викликати пошкодження озимих, за минулий період календарної зими не спостерігалося.

"Під впливом незвично теплу погоду більшу частину грудня у озимих культур тривала уповільнена вегетація. Стан їх на спостережуваних полях залишається в основному хороше, лише на поодиноких ділянках у зернових культур ранніх сортів сівби відзначено невелике пожовтіння і природне відмирання нижніх листків через ураження їх хворобами ", - додав він.

За словами Д. Рябова, похолодання, яке відзначали 1 січня, не є небезпечним для озимих культур, а низьких температур, що представляють для них загрозу, поки не було. "Посіви озимих проходять повторне загартовування. За останніми даними, на більшій частині території республіки на полях утворився невеликий сніговий покрив висотою від 1 см до 15 см, відзначається промерзання верхнього шару грунту. У зв'язку з тим, що на цьому тижні очікується нестійкий характер погоди - температура повітря знову підвищиться в денні години, сніговий покрив почне танути ", - сказав він.

Як пояснив представник Республіканського гідрометеоцентру, для зимуючих культур в подальшому може становити небезпеку різке похолодання, коли температура повітря знижується до мінус 20 градусів і більше при відсутності або недостатньому сніговому покриві. Однак, згідно з попереднім прогнозом синоптиків, у першій половині січня таких низьких температур не очікується. Також несприятливо позначитися на посівах може встановлення високого сніжного покриву на слабопромерзшей і талої грунті і збереження його більше двох місяців, відзначив Д. Рябов. "У цьому випадку відбувається випрівання рослин, з'являється снігова пліснява. Але такий розвиток агрометеорологічної ситуації поки не прогнозується", - резюмував він.


Нравится
Новини зі світу
Останні новини