Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

Вітебський маслоекстракційний завод впроваджує німецьку технологію вирощування ріпаку

Відкрите акціонерне товариство "Вітебський маслоекстракційний завод" (Вітебський МЕЗ) має намір в 2012 р. випробувати німецьку технологію вирощування ярого ріпаку "Чисте поле", розповів директор підприємства А. Марейко.

Творці технології пропонують у комплексі насіння, засоби захисту рослин, а також визначають жорсткі строки сівби, внесення добрив, засобів захисту та збирання. Контроль за дотриманням регламенту буде здійснювати технічний консультант компанії. Технологія "Чисте поле" впроваджена на одному з російських приватних сільгосппідприємств і показала свою економічну ефективність: з 1 га посівів ріпаку вона приносить більше $ 250 чистого прибутку. Завод закупив технологію за власні кошти.

Ініціативу Вітебського МЕЗ підтримав обласний комітет з сільського господарства і продовольства. Навесні заводу в чотирьох районах області будуть виділені землі загальною площею 8 тис. га для експериментальних посівів ріпаку.

За словами А. Марейко, на освоєння нових технологій підприємство підштовхнув брак сировини для переробки. Станом на 1 січня 2012 р. на завод фактично поставлено 46,3 тис. т рапсу при річній потребі 96 тис. т, з них 39,9 тис. т поставлено за держзамовленням, 6,4 тис. т - за прямими договорами.

У Вітебській області під посіви ріпаку виділено 100 тис. га, з них 52% відведено під озимий ріпак. Планується, що в 2012 р. господарства зберуть 150 тис. т олійного насіння ріпаку.

Довідка: ВАТ "Вітебський маслоекстракційний завод" входить до складу концерну "Белгоспищепром". Завод є єдиним вузькоспеціалізованим підприємством в Білорусі з виробництва рослинних олій прогресивним екстракційним способом. Вітебський МЕЗ - стратегічний постачальник для провідних підприємств масложирової галузі.

Частка заводу в загальному обсязі виробництва рослинних олій підприємствам республіки становить близько 30%. За 11 місяців 2011 р. обсяг виробництва продукції в порівнянних цінах склав Br109 млрд., темп росту до аналогічного періоду 2010 р. - 108,3%. У зв'язку з тимчасовим обмеженням експортних поставок рапсового масла підприємство змогло почати поставки за кордон лише в грудні і за один місяць експортувало продукції на $ 1,8 млн. Рентабельність продажів становить 20%, чистий прибуток за підсумками 11 місяців 2011 р. - Br9, 7 млрд .


Нравится
Новини зі світу
Останні новини