Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

Стан посівів озимих на більшій частині території Білорусі оцінюється як гарний

Стан посівів озимих зернових в Україні на більшості спостережуваних полів агрометеорології оцінюють як добрий, а місцями по Вітебській області - як задовільний. Про це повідомила начальник відділу агрометеорологічних прогнозів Республіканського гідрометеоцентру Н. Мельчакова.

Небезпечних агрометеорологічних явищ, що впливають на стан посівів, поки не відзначалося. Більшу частину листопада і грудня у посівів озимих зернових тривала уповільнена вегетація.

Зима почалася із запізненням звичайних строків на півтора місяця. За останніми даними, на більшій частині країни відзначається невелике підмерзання верхнього шару грунту, а в ряді районів грунт залишається талої, місцями по північній половині республіки зберігається притерта до грунту крижана кірка, але товщина її невелика.

За прогнозами фахівців, у другій половині січня 2012 р. в Білорусі очікується помірно морозна погода з середньою температурою повітря, близької до кліматичної нормі, в окремі добу - нижче норми. Вже в найближчу добу почнеться поступове похолодання. Озимі культури будуть проходити в цей час повторне загартовування. У найбільш холодні ночі температура повітря знижуватиметься до 10-15 градусів морозу, при проясненнях тривалих повітря може охолоджуватися до мінус 18-20 градусів.

Добре розвинені озимі зернові культури, як правило, переносять такі низькі температури без ушкоджень. У фахівців викликають побоювання лише посіви озимого ріпаку та озимого ячменю. Однак до моменту посилення морозів повсюдно встановиться сніжний покрив, який і повинен захистити менш зимостійкі культури.

Для озимої пшениці ситуація стає критичною, якщо середньодобова температура на рівні вузла кущення складає мінус 15-16 градусів, для озимої тритикале - мінус 16-16,5 градуса, для озимого жита - мінус 17-19 градусів. При таких температурах середньодобових рослини можуть загинути, якщо морози сягнуть рівня вузла кущіння. Але такі сильні морози поки не прогнозуються.

Разом з тим, що передував температурний режим виявився сприятливим для перезимівлі шкідників с / г культур, зокрема колорадського жука. "Якщо надалі грунт не буде сильно промерзати, то навесні личинки колорадського жука з'являться раніше звичайного і в цілому жук добре збережеться. Що стосується хвороб, зокрема снігової плісняви, то про це можна судити лише за результатами відрощування посівів озимих зернових культур, які будуть відомі на початку лютого. Тоді ж можна і більш вірогідно оцінити життєздатність рослин ", - зазначила Н. Мельчакова.

Начальник відділу агрометеорологічних прогнозів також зазначила, що цієї осені не було перезволожених посівів, не відзначалося великих вогнищ хвороб. Це також позитивно впливає на подальшу зимівлю рослин. Бажано, щоб після снігопадів і морозів сніговий покрив через відлигу не покрився товстою кіркою льоду, при якій рослинам було б важко дихати. Але це синоптики поки не прогнозують.

Перезимівля посівів озимих надалі буде залежати від розвитку погодної ситуації. Як відзначив провідний науковий співробітник Науково-практичного центру по землеробству НАН Білорусі кандидат біологічних наук В. Кравченко, цвіль розвивається при незамерзаючих грунті при позитивній температурі під снігом. Така ситуація може виникнути в ряді регіонів. Але якщо грунт добре підмерзне, то розвитку снігової плісняви ​​вдасться уникнути.

Повторне відрощування озимих культур буде проведено в кінці лютого, після цього буде зроблено прогноз стану озимих до початку вегетації.


Нравится
Новини зі світу
Останні новини