Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

У грудні 2011 р. світові ціни на сільськогосподарську продукцію знизилися на 3% - Всесвітній банк

За інформацією Світового банку, в грудні 2011 р. світові ціни на аграрну продукцію знизилися в порівнянні з попереднім місяцем на 3%. Таким чином, їх зменшення спостерігалося протягом семи з минулих восьми місяців; воно пояснюється збільшенням пропозиції сільськогосподарської продукції і невисоким попитом.

Пшениця подешевшала на 4,3%, чому сприяли розширення посівних площ і дані про сприятливі погодні умови в США. Вартість кукурудзи знизилася на 5,7%.

Ціни на цукор зменшилися на 4,1%. Це було пов'язано з успішним проведенням жнив в більшості країн Північної півкулі, що є великими виробниками, що дозволяє прогнозувати утворення великої надлишку цукру в світі.

Фахівці банку відзначають, що на початку січня тенденція до зниження цін збереглася.

Як повідомляла компанія "Проагро", індекс цін на продовольство FAO знизився в грудні 2012 р. в порівнянні з попереднім місяцем на 2,4% до 211 пунктів, що було викликане істотним здешевленням зернових, цукру і рослинних масел внаслідок збору гарного врожаю і зниження попиту .

На поточний момент індекс на 27 пунктів, або 11%, поступається своєму рекордного рівня, зафіксованого в лютому 2011 р.

Старший економіст FAO з питань зерна Абдолреза Аббассіан вказує на те, що зараз складно спрогнозувати цінову ситуацію на світовому продовольчому ринку в найближчому майбутньому, що пов'язано з невизначеністю економічної ситуації в світі, а також невизначеністю на валютному та енергетичному ринках.

Найбільшою мірою в грудні подешевшало зерно, що пов'язано з рекордним виробництвом і поліпшенням перспектив пропозиції. У результаті, індекс цін на зернові знизився на 4,8% до 218 пунктів. Вартість кукурудзи зменшилася на 6%, пшениці - на 4%, рису - на 3%. В результаті, в 2011 р. середнє значення індексу цін на зернові склало 247 пунктів, що на 35% більше 2010 р., будучи найвищим показником з 1970-х років.

Очікування щодо великої пропозиції цукру чинить тиск на ринок цієї продукції. Хороший урожай очікується в Індії, ЄС, Таїланді та Росії. У результаті, індекс цін на цукор знизився на 4% до 327 пунктів, що на 18% менше його пікового значення, досягнутого в липні 2011 р.

Невисокий світовий попит на сою і більше, ніж очікувалося, пропозиція рослинних масел привели до збільшення запасів пальмової та соняшникової олії, чинячи тиск на ціни. У грудні індекс цін FAO на рослинні масла і жири знизився на 3% до 227 пунктів.


Нравится
Новини зі світу
Останні новини