Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

Єгипет може закупити незначні обсяги української пшениці в зв'язку з проблемами з її якістю

Трейдери вважають, що в поточному році Єгипет закупить лише незначні обсяги української пшениці в зв'язку з проблемами з її якістю.

Останнім часом в Україні пройшли сильні дощі, які можуть негативно позначитися на якості врожаю.

Деякі суб'єкти припускають, що до 50% усього врожаю пшениці в Україну може бути представлено фуражним зерном. Зазвичай цей показник становить близько 40%. В результаті, українська продукція буде менш конкурентоспроможною, ніж російська.

Під час останніх 2 тендерів Генеральне відомство товарних поставок Єгипту (GASC) набувало лише дешеву російську пшеницю, закупивши в цілому 360 тис. т. На поточний момент вона дешевша європейської на $ 40-55 / т.

Як повідомляла компанія "Проагро", за інформацією трейдерів, вже до кінця липня 2011 GASC може допустити Україну до участі в тендерах на поставку в Єгипет пшениці. Вони припускають, що українське зерно може бути запропоновано на наступному тендері.

6 липня 2011 GASC дозволив Росії поставляти свою продукцію до Єгипту. До цього російська продукція не поставлялася на протязі майже року, що було пов'язано з введенням в Росії експортного заборони.

Єгипет зацікавлений у диверсифікації джерел поставок пшениці з метою здешевлення закупівель. Експерти припускають, що у разі швидкого вирішення поставки української пшениці вона поки не буде закуповуватися на найближчих тендерах, однак її присутність буде чинити тиск на ціни пропозиції.

За інформацією трейдерів, Єгипет може зажадати від українських постачальників, щоб вміст протеїну в зерні постачався становив не менше 11,5%, і щоб у партіях продукції, що поставляється відсутній грибок Ambrosia.

GASC планує змінити систему інспектування партій імпортованої пшениці таким чином, щоб якість зерна перевірялося перед його постачанням. Планується, що інспектори будуть прибувати в порт відправки як мінімум за 2 дні до навантаження продукції з метою її перевірки.

Нова система оцінки якості почне діяти з серпня 2011 р. Але поточний момент воно перевіряється лише після прибуття товару в єгипетські порти.

До складу кожної перевірочної комісії будуть входити представник Мінсільгоспу країни, Міністерства охорони здоров'я та Агентства з моніторингу імпорту. Витрати на роботу комісій будуть покриватися за рахунок компаній-імпортерів.

Трейдери стурбовані якістю російської продукції, оскільки вони прогнозують поставку в Єгипет великих обсягів зерна старого врожаю.

У 2008 р. Єгипет припинив імпорт української пшениці внаслідок проблем з її якістю. Експерти припускають, що ця ж проблема може мати місце і в 2011 р. у зв'язку з недавніми сильними дощами в Україну. Проте, глава відділу імпортних операцій GASC Мохаммед Абдулла (Mohammed Abdullah) вважає, що організація регулярних перевірок дозволить забезпечити гарну якість поставляється зерна.

У 2009 р. розгорівся скандал навколо постачання до Єгипту кілька партій неякісної російської пшениці.

Щорічно GASC імпортує 5-6 млн. т пшениці, проводячи міжнародні тендери. Країна зацікавлена ​​в диверсифікації джерел поставок.

Як відомо, в середині серпня 2010 р. в Росії була введена заборона на експорт зерна у зв'язку з великими втратами врожаю внаслідок посухи. В результаті, Єгипет виключив цю країну зі списку постачальників і переорієнтувався на закупівлю пшениці з інших джерел. Значні обсяги продукції було імпортовано з Франції і США.

З 1 липня ц.р. в Росії було знято заборону на експорт.

Високий поточний попит на російську пшеницю пояснюється її невисокою вартістю. На поточний момент вона дешевша французької продукції приблизно на $ 30 / т.

Консультант Департаменту економічних питань Мінсільгоспу Єгипту Ахмед Гонема прогнозує, що в 2011 р. виробництво пшениці в Єгипті може досягти 10 млн. т проти 8 млн. т в попередньому році.

Мінсільгосп прийняв ряд заходів, які повинні сприяти розширенню посівів пшениці. Так, ціна закупівлі зерна в аграріїв була підвищена до EGP350/150 кг з EGP250/150 кг ($ 1 = EGP5, 93).


Нравится
Новини зі світу
Останні новини