Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
FAO виступає проти використання продовольчих культур для випуску біопального

Новообраний генеральний директор Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН Жозе Граціану да Сілва (Jose Graziano da Silva) заявив, що використання кукурудзи для одержання етанолу в США сприяє зростанню світових цін на зернову. На конференцію міністрів сільського господарства з 64 країн, що проходить в Берліні, він нагадав, що FAO виступає проти переробки продовольчих культур для виробництва біопалива, особливо проти використання для цієї мети кукурудзи в США і олійних в Євросоюзі.

20 січня ц.р. вартість ф'ючерсу на кукурудзу на американській біржі СВОТ склала $ 6,115 / бушель, що майже втричі перевищує його вартість десятьма роками раніше.

За словами генерального директора, цукровий очерет, який використовується в Бразилії для виробництва етанолу, займає лише 3% оброблюваних угідь країни, і на поточний момент виробництво на його основі біопального не впливає на світовий ринок цукру.

Да Сілва повідомив, що в рамках FAO було проведено дослідження, яке показало, що серед латиноамериканських держав лише 4 країни можуть нарощувати випуск біопалива без нанесення шкоди продовольчої безпеки. Ними є Аргентина, Бразилія, Парагвай і Колумбія. Всі вони мають великими пасовищними угіддями, які можуть бути перетворені в угіддя для виробництва сировини для випуску біопалива.

За словами керівника FAO, забезпечення продовольчої безпеки є пріоритетним питанням, і на поточний момент позиція FAO полягає в тому, що зернові не повинні використовуватися для отримання біопалива.

http://www.proagro.com.ua/


Нравится
Новини зі світу
Останні новини