Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
  • Головна
  • ::
  • Новини
  • ::
  • Новини світу
  • ::
  • Росія виграє конкурентну боротьбу в експортерів зерна з Україною, активно використовуючи українську транспортну інфраструктуру
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

Росія виграє конкурентну боротьбу в експортерів зерна з Україною, активно використовуючи українську транспортну інфраструктуру

Українські учасники зернового ринку відзначають успіхи російського експорту зерна на тлі своїх провалів в цьому напрямку. Вони відзначають також, що успіхи російських експортерів в чому пов'язані з використанням української транспортною інфраструктурою, зокрема, орендою зерновозів. За допомогою українських вагонів Росія оперативно експортувала своє зерно, в той час як на Україну гниє рекордний урожай, - відзначають вони.

Росія до 19 січня експортувала 19 мільйонів тонн зерна із запланованих до експорту 24 мільйонів тонн, що становить практично 80% всього потенціалу. Завдяки такій оперативності Росія зуміла відвоювати зернові ринки після того, як вони були втрачені в 2010-2011 роках у зв'язку з посухою в багатьох регіонах.

Наслідки стрімкого російського експорту зерна падінням цін на світових ринках не вичерпуються. За словами зернотрейдерів, Росія привернула велику кількість українських вагонів, щоб вивезти своє зерно. І зараз брак рухомого складу гостро відчувають як експортери зерна, так і українські хіміки, - передає ІА "Казах-Зерно" з посиланням на "Новий регіон-Київ".

"Брак вагонів - загальна проблема для галузі, і її треба обов'язково вирішувати", - повідомив представник "Рівнеазоту". Зернотрейдери вже виклали проблему з наданням вагонів прем'єр-міністру Миколі Азарову. "Укрзалізниця", у свою чергу, обіцяє протягом двох місяців заборонити оренду вагонів за межами України, але поки брак вагонів все також актуальна.

"Російські компанії, які орендують українські вагони, не скупляться оплачувати простій - так вони їм потрібні. І не поспішають повертати вагони на Україну. Це стало серйозною проблемою для вітчизняних експортерів", - говорить аналітик Дмитро Гордейчук.

Під пресом навалилися проблем може статися так, що в січні-червні України не зможе експортувати навіть 12 мільйонів тонн зерна, і план з експорту буде провалений. Програш у боротьбі за зовнішні ринки буде цілком на совісті українських чиновників.

В Україну все більша кількість економічних суб'єктів вважають, що нинішня влада своїми діями все сильніше зменшує простір для маневру, заганяючи себе і країну в усі гірше становище. Граючи в "багатовекторність" і переоцінюючи свої можливості шантажувати Європу, вона фактично добровільно відмовилася від підписання угоди про ЗВТ з ЄС.

На цьому тлі Росія продовжує тиснути на Україну, намагаючись залучити її до сфери свого економічного простору. Зовсім недавно глава Росспоживнагляду Геннадій Онищенко дозволив собі саркастично коментувати адаптацію українських фітосанітарних норм до стандартів ЄС, заявивши, що в цих змінах "де-факто міститься визнання громадянина Україна твариною". А потім пред'явив звинувачення нашим сироварам в погіршенні якості продукції, яку вони поставляють у РФ, пригрозивши ввести заборону на її імпорт.

http://www.proagro.com.ua/


Нравится
Новини зі світу
Останні новини