Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
  • Головна
  • ::
  • Новини
  • ::
  • Новини світу
  • ::
  • Критика генеральним директором FAO виробництва біопалива як причини подорожчання продовольства є спрощенням - Global Renewable Fuels Alliance
Курсы НБУ на сегодня
http://roundup.ua/products/kharnes

Критика генеральним директором FAO виробництва біопалива як причини подорожчання продовольства є спрощенням - Global Renewable Fuels Alliance

Представник канадського Всесвітнього Альянсу відновлюваної енергетики (Global Renewable Fuels Alliance) Блісс Бейкер (Bliss Baker) заявило про те, що недавні критичні висловлювання генерального директора FAO Жозе Граціану да Сілви щодо впливу ринку біопалива на зростання світових цін на продовольство є занадто спрощеними і свідчать про його недостатньої інформованості.

За словами Бейкера, основною причиною подорожчання сировинних товарів, включаючи кукурудзу і цукор, є збільшення вартості енергоресурсів. Він запропонував новому главі FAO більше уваги приділяти саме цій проблемі як основної причини підвищення цін на продукти харчування.

Світовий Альянс виступає за збільшення використання біопалива з метою зменшення залежності економіки від нафти.

Як повідомляла компанія "Проагро", нещодавно новообраний генеральний директор Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН Жозе Граціану да Сілва (Jose Graziano da Silva) заявив, що використання кукурудзи для одержання етанолу в США сприяє зростанню світових цін на зернову. На конференцію міністрів сільського господарства з 64 країн, що проходить в Берліні, він нагадав, що FAO виступає проти переробки продовольчих культур для виробництва біопалива, особливо проти використання для цієї мети кукурудзи в США і олійних в Євросоюзі.

20 січня ц.р. вартість ф'ючерсу на кукурудзу на американській біржі СВОТ склала $ 6,115 / бушель, що майже втричі перевищує його вартість десятьма роками раніше.

За словами генерального директора, цукровий очерет, який використовується в Бразилії для виробництва етанолу, займає лише 3% оброблюваних угідь країни, і на поточний момент виробництво на його основі біопального не впливає на світовий ринок цукру.

Да Сілва повідомив, що в рамках FAO було проведено дослідження, яке показало, що серед латиноамериканських держав лише 4 країни можуть нарощувати випуск біопалива без нанесення шкоди продовольчої безпеки. Ними є Аргентина, Бразилія, Парагвай і Колумбія. Всі вони мають великими пасовищними угіддями, які можуть бути перетворені в угіддя для виробництва сировини для випуску біопалива.

За словами керівника FAO, забезпечення продовольчої безпеки є пріоритетним питанням, і на поточний момент позиція FAO полягає в тому, що зернові не повинні використовуватися для отримання біопалива.


Нравится
Новини зі світу
Останні новини