Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
У 2012 р. темпи продовольчої інфляції знизяться до 2,5-3,5% - USDA

В кінці 2011 р. світові ціни на продукти харчування різко підвищилися. Фахівці Мінсільгоспу США прогнозують, що в поточному році темпи інфляції знизяться.

У 2011 р. ціни на продовольство в продуктових магазинах виросли на 4,8%; цей показник прогнозувався на рівні 4,25-4,75%. У грудні вони підвищилися в порівнянні з їх рівнем роком раніше на 6%.

За прогнозом USDA, в 2012 р. зростання цін на продукти харчування складе 2,5-3,5%. Прогноз був знижений на 0,5%.

У 1990-2011 рр.. середній приріст цін на продовольство становив 2,8%.

Прогноз підвищення цін на молочну продукцію в 2012 р. був зменшений з 3% до 2%.

У 2011 р. продовольство істотно подорожчало, чому сприяли зростання цін на сільгосппродукцію і збільшення експортного попиту на яловичину і свинину. Вартість яловичини збільшилася на 10,2%, яєць - на 9,2%, жирів і масел - на 9,3%.

У найбільшій мірі світові ціни на продукти харчування підвищилися в 2008 р. - на 6,4%.

Як повідомляла компанія "Проагро", аналітики банку Commerzbank допускають, що ціни на пшеницю мають певний потенціал зростання, незважаючи на її велика пропозиція. На поточний момент вони є невисокими, що стимулює попит і може стати причиною скорочення посівів.

У найближчому майбутньому кукурудза може подорожчати через її дефіциту і високого попиту. Значний вплив на ринок буде надавати погода в Південній Америці.

У найближчі дні в Аргентині очікується дощ, що призведе до поліпшення перспектив врожаю в країні.

Експерти шведського банку SEB прогнозують, що в 2012 р. світові ціни знизяться після декількох років зростання, що було пов'язано з несприятливими погодними умовами у низці регіонів. Факторами тиску є збільшення пропозиції зернових, невизначеність перспектив економічного розвитку у світі і побоювання з приводу боргової кризи в ЄС.

У той же час, в перші місяці поточного року ціни можуть бути нестабільні через високу чутливості ринку до впливу різних факторів на тлі незначної сезонної активності і низького рівня запасів. Підтримку ринку можуть надавати посухи в США і Південній Америці, якими супроводжується погодний феномен Ла-Нінья.

На думку експертів банку, на поточний момент погодні прояви Ла-Нінья досягли свого пікового значення, і протягом весни вони підуть на спад. Це буде сприяти стабілізації цін.

Фахівці Всесвітнього банку прогнозують, що в 2012 р. ціни на аграрну продукцію знизяться в порівнянні з попереднім роком на 11%. При цьому пшениця подешевшає на 9%, кукурудза - на 12%, рис - на 6%. Вартість сої та пальмової олії зменшиться ще в більшій мірі - на 16% і 20% відповідно.

Зниженню вартості сільгосппродукції будуть сприяти збільшення її пропозиції і якийсь очікуване зниження цін на енергоносії і добрива.

За інформацією Світового банку, в грудні 2011 р. світові ціни на аграрну продукцію знизилися в порівнянні з попереднім місяцем на 3%. Таким чином, їх зменшення спостерігалося протягом семи з минулих восьми місяців; воно пояснюється збільшенням пропозиції сільськогосподарської продукції і невисоким попитом.

Пшениця подешевшала на 4,3%, чому сприяли розширення посівних площ і дані про сприятливі погодні умови в США. Вартість кукурудзи знизилася на 5,7%.

Ціни на цукор зменшилися на 4,1%. Це було пов'язано з успішним проведенням жнив в більшості країн Північної півкулі, що є великими виробниками, що дозволяє прогнозувати утворення великої надлишку цукру в світі.

Фахівці банку відзначають, що на початку січня тенденція до зниження цін збереглася.

Індекс цін на продовольство FAO знизився в грудні 2012 р. в порівнянні з попереднім місяцем на 2,4% до 211 пунктів, що було викликане істотним здешевленням зернових, цукру і рослинних масел внаслідок збору гарного врожаю і зниження попиту.

На поточний момент індекс на 27 пунктів, або 11%, поступається своєму рекордного рівня, зафіксованого в лютому 2011 р.

Старший економіст FAO з питань зерна Абдолреза Аббассіан вказує на те, що зараз складно спрогнозувати цінову ситуацію на світовому продовольчому ринку в найближчому майбутньому, що пов'язано з невизначеністю економічної ситуації в світі, а також невизначеністю на валютному та енергетичному ринках.

Найбільшою мірою в грудні подешевшало зерно, що пов'язано з рекордним виробництвом і поліпшенням перспектив пропозиції. У результаті, індекс цін на зернові знизився на 4,8% до 218 пунктів. Вартість кукурудзи зменшилася на 6%, пшениці - на 4%, рису - на 3%. В результаті, в 2011 р. середнє значення індексу цін на зернові склало 247 пунктів, що на 35% більше 2010 р., будучи найвищим показником з 1970-х років.

Очікування щодо великої пропозиції цукру чинить тиск на ринок цієї продукції. Хороший урожай очікується в Індії, ЄС, Таїланді та Росії. У результаті, індекс цін на цукор знизився на 4% до 327 пунктів, що на 18% менше його пікового значення, досягнутого в липні 2011 р.

Невисокий світовий попит на сою і більше, ніж очікувалося, пропозиція рослинних масел привели до збільшення запасів пальмової та соняшникової олії, чинячи тиск на ціни. У грудні індекс цін FAO на рослинні масла і жири знизився на 3% до 227 пунктів.


Нравится
Новини зі світу
Останні новини