Топ 1
Реєстрація
рус укр
Найбільша база пестицидів в Україні
Ви тут:
Курсы НБУ на сегодня
Посилення морозів не становить загрози посівам озимих культур в Білорусі

Посилення морозів не становить загрози посівам озимих культур в Білорусі. Про це повідомив начальник відділу агрометеорологічних прогнозів Республіканського гідрометеоцентру Н. Мельчакова, пише ІА "БЕЛТА".

За її словами, помітно збільшився сніговий покрив здатний захистити рослини від очікуваних низьких температур. За останніми даними, висота снігового покриву на полях в основному складає від 15 см до 25 см, місцями в Гомельській області - 35-40 см, тільки в деяких районах Брестської і Гродненської областей - близько 10 см. При такому сніговому покриві температура грунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур не повинна знизитися до небезпечних значень, вважає фахівець.

У майбутні вихідні дні в Білорусі в нічні години очікується посилення морозів до 15-20 градусів, у східних районах - до мінус 21-25, місцями - до мінус 27 градусів. Добре розвинені озимі зернові культури, як правило, переносять такі низькі температури без ушкоджень.

Для озимої пшениці ситуація стає критичною, якщо середньодобова температура на рівні вузла кущення складає мінус 15-16 градусів, для озимої тритикале - мінус 16-16,5 градуса, для озимого жита - мінус 17-19 градусів. При таких температурах середньодобових рослини можуть загинути, якщо морози сягнуть рівня вузла кущіння. Але такі сильні морози на рівні вузла кущіння поки не прогнозуються.

В даний час мережні підрозділи Департаменту з гідрометеорології Міністерства природних ресурсів і охорони навколишнього середовища взяли моноліти посівів разом із землею і будуть відрощувати протягом тижня в теплому місці. Фахівці проведуть відрощування проб с / г культур і зроблять висновок про життєздатність рослин.

Як відзначив провідний науковий співробітник Науково-практичного центру по землеробству НАН Білорусі кандидат біологічних наук К. Шашко, зниження температури не небезпечно для посівів озимих, оскільки вони вкриті сніговим покривом, як ковдрою. Хоча сніговий покрив не дуже великий, але в цьому випадку грунт глибше не промерзне і ситуація з посівами ще більше стабілізується, вважає учений.

Перезимівля посівів озимих надалі буде залежати від розвитку погодної ситуації. Повторне відрощування озимих культур буде проведено в кінці лютого 2012 р., після цього буде зроблено прогноз стану озимих до початку вегетації.

http://www.proagro.com.ua/


Нравится
Новини зі світу
Останні новини